ZALOGUJ

Szukaj w Portalu Resko24.pl

Drukuj

Wspomnienia z wakacji. Specjalistyczny obóz językowy Euroweek – udział szkół z Gminy Resko [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

primi sui motori con e-max

W dniach 19 – 23 lipca 2017r., w okresie wakacji, uczniowie z SP Resko, SP Starogard, Gimnazjum i liceum z Reska uczestniczyli w specjalistycznym obozie językowym Euroweek, współfinansowanym z funduszu UE. Już po raz szósty taki obóz został zorganizowany dla uczniów z naszej gminy.

W malowniczej miejscowości Międzygórze, położonej w Kotlinie Kłodzkiej, 7 dni uczniowie intensywnie pracowali, łącząc przyjemne z pożytecznym. M. in., mieli okazję w przyjemny i nowatorski sposób doskonalić znajomość języka angielskiego. Zajęcia prowadzili studenci – wolontariusze z różnych stron świata, którzy konwersowali z uczniami w j. angielskim, aranżując różnego rodzaju zajęcia, wykorzystując nowatorskie metody pracy. Poza tym, nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielami szkół z całej Polski, wymieniali się doświadczeniami podczas warsztatów oraz wspólnych projektów.

 

Pomiędzy zajęciami zwiedzali okolicę, odwiedzili średniowieczne miasteczko – Bystrzycę Kłodzką, z muzeum zapałek włącznie, dotarli również do Polanicy Zdroju, gdzie spróbowali źródlanej wody. Nie sposób wspomnieć o urokach samego Międzygórza, gdzie w otoczeniu Gór Stołowych zachwycali się tamtejszą przyrodą i pięknem wodospadów. Opiekę sprawowali nauczyciele: p. Justyna Walczykiewicz, p. Mariusz Walczykiewicz, p. Ewa Kwitanowska i p. Arkadiusz Filasek.

Ciekawy sposób na spędzenie wakacji, doskonalenie znajomości języka angielskiego na różnych poziomach, zetknięcie z obcą kulturą (np. poprzez lekcje kulturoznawcze, połączone z nauką tańca, w wykonaniu wolontariuszy z różnych stron świata), bogate doświadczenia związane z pracą różnymi metodami aktywizującymi, we współpracy z uczniami z innych szkół z Polski, oraz uroki Kotliny Kłodzkiej, jednym słowem – niezapomniane wrażenia.

Dziękujemy Szkole Podstawowej ze Starogardu za udostępnienie autobusu, dzięki dużej ilości miejsc, mogliśmy tym razem pojechać w 41 osobowym składzie. Kolejny wyjazd już w ferie, w połowie stycznia 2018r., czekamy na zgłoszenia do 20 września – ilość miejsc ograniczona.

Koordynator obozu w Resku – Justyna Walczykiewicz,
n-l języka angielskiego

Resko24.pl, tekst i zdjęcia Justyna Walczykiewicz

 

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP.

Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne