ZALOGUJ

Szukaj w Portalu Resko24.pl

Drukuj

"Bujany mostek" będzie jak nowy [ZDJĘCIA]

włącz . Opublikowano w Aktualności

primi sui motori con e-max

Trwa remont tzw. "bujanego mostku" w parku miejskim. Już niedługo będzie można z niego bezpiecznie korzystać.

Jak wcześniej informowaliśmy, kładka przez rzekę Regę w parku miejskim wymagała pilnego remontu. W najgorszym stanie były deski, część z nich była całkowicie spróchniała, innych brakowało.

Sama konstrukcja mostku jest stalowa, wykonana jeszcze za czasów tzw. POM - u (obecny BAMOR). Pomimo upływu wielu lat, nadal dobrze spełnia swoją funkcję. Dlaczego "bujany mostek" ? Wystarczy się po nim przespacerować.

Urząd Gminy w Resku postanowił wyremontować cały mostek. Pomalowano stalowe elementy konstrukcji, teraz trwa montaż nowych desek. "Bujany mostek" to bardzo wygodny skrót, korzysta z niego wielu mieszkańców Reska.

Już za czasów Regenwalde, w tym miejscu też była kładka, wtedy miało to związek z dzisiaj już nie istniejącym kąpieliskiem miejskim.

Jak wcześniej sygnalizowali Czytelnicy Resko24.pl, druga kładka przez Regę (w okolicach oczyszczalni ścieków),  również jest w złym stanie i wymaga remontu. 

Poniżej mostek przed remontem:

Resko24.pl

Komentarze  

Arkadiusz
-15 #1 Arkadiusz 2017-10-04 20:09
Dwie uwagi:

1) Mimo remontu mostek nadal jest bujany... nadal niebezpieczny dla dzieci, nadal niedostępny dla wózków dla dzieci i inwalidzkich, nadal trudny do pokonania rowerem.
2) Czyszczony i malowany był nad wodą? I to co spadło (wraz z świeżą farbą) popłynęło Regą? A Natura 2000? A ryby?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Ed
+15 #2 Ed 2017-10-04 20:47
Pewno kolega tam stał i obserwował :lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
detektyw
-7 #3 detektyw 2017-10-09 21:14
Czy te pocięte deski na brzegu z odrapaniem rogow to ten remont? Pomalowana konstrukcja (po brudnym zardzewiałym metalu) to remont? Przeciecie zaimpregnowanej deski zanurzeniowo i odsloniecie surowego drewna to remont?

Przyglądał się ktoś jakości prac?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Lucek
+1 #4 Lucek 2017-10-10 17:10
Ty detektyw a czasem chodzisz też do lekarza chyba już czasz !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
detektyw
-1 #5 detektyw 2017-10-11 13:52
Jak widać majster tych robot już wie gdzie czas iść...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Ja
0 #6 Ja 2017-10-16 21:36
To co ktoś nazywa remontem bujanego to nic innego jak zamydlanie oczu, że coś się robi, bo ktoś zgłosił ... zero przemyślenia aby coś zrobić porządnie i dla ludzi, niech służy. I urząd gminy nie postanowił wyremontować cały mostek tylko go odświeżyć i to z marnym skutkiem bo wygląda to jak ... szkoda pisać. Dobrze napisał Arkadiusz brawo i to popieram co z naturą2000 ?? Widziałem jak to się odbywa. Powtórzę kolejny raz oba mostki potrzebują remontu nie odświeżenia chwilowego które zostanie na dłużej bo jakoś to wygląda...
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP.

Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne