Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W dniach  31.05 /01.06.2014 odbył się 10. Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia. Organizatorem był  Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, a funkcję gospodarza pełnił sensei Paweł Sujka.

Klub Karate Kyuksin  Centrum Kultury Resko reprezentowali dwaj zawodnicy: Fryderyk Lewandowski oraz Szymon  Dusza,  trenujący pod okiem  senseia Cezarego Banasiaka ( II dan).

Brązowy medal w konkurencji ,,kata" chłopców lat 10-11 oraz brązowy medal w konkurencji kumite chłopców 11 lat zdobył Fryderyk Lewandowski, tym samym powiększając ilość medali zdobytych przez karateków z Reska.

W Turnieju uczestniczyło 268 zawodników z Polski, Niemiec, Rosji, Czech, Austrii, Holandii i Iranu. Polska reprezentacja okazała się najlepsza i zajęła I miejsce.