Pin It

Mieszkańcy gminy Resko sygnalizują o fatalnym stanie drogi z Łosośnicy do Łosośniczki. Zarządcą drogi jest gmina Resko.

Stan większości lokalnych dróg pozostawia wiele do życzenia, wielokrotnie na łamach naszego portalu poruszaliśmy tematy związane z infrastrukturą drogową.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy sygnał od mieszkańców Łosośnicy i Łosośniczki wraz ze zdjęciami. 

Zarządca drogi przesłał nam odpowiedź która brzmi dość optymistycznie. Być może w niedługim czasie sytuacja ulegnie poprawie.

- Po wykonaniu projektu na remont przedmiotowej drogi, Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie remontu drogi Łosośnica - Łosośniczka oraz na terenie miejscowości Łosośniczka do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie tego konkursu - poinformowała nas Danuta Mielcarek, sekretarz gminy Resko.

Wierzymy, że konkurs zostanie rozstrzygnięty pozytywnie, a wspomniana droga zostanie wyremontowana.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Optyk
+23 # Optyk 2018-03-22 21:42
Niestety wychodzą zaległości radnego, boisko było ważniejsze dobro mieszkańców na końcu.Burmistrz też się nie sprawdził w ostatnich wyborach obiecał,że po wyborach od razu tą sprawą się zajmie,teraz zbliżają się wybory i słyszymy głosy pani sekretarz nie już burmistrza ,że szukają funduszy i co, po wyborach tą sprawą się zajmiemy,bzdury, i jeszcze raz bzdury siebie szanujecie my potrzebni jesteśmy wam do urn wyborczych do następnej kadencji. Ta droga była kilkakrotnie zgłaszana i bez odzewu w Resku już dawno by była,ale nam na wsi drogi nie są utwardzone potrzebne.Żałuje,że dałem się
namówić się ,żeby glosować na obecnego burmistrza. Zawiodłem się radnym jak burmistrzem.
Zgłoś administratorowi
Tula
-16 # Tula 2018-03-23 07:10
Kogoś widzę dalej kuje, że w Łosośnicy mamy klub. Jeżeli ktoś uważa, że było to zrobione na przekór mieszkańcom to żyje w błędzie. Jego problem. Wasze dzieci po tym boisku biegają a mecze to jedyna atrakcja na tej wiosce więc przepraszam bardzo, wszystko pozamykac? Na szczęście burmistrz i radni nie są na tyle zacofani i pomagają w utrzymaniu klub. A i jeszcze dla zawistnych.. W tym roku Jastrząb obchodzi 10-lecie. I z pewnością każdy, którego kuje pojawi się na nim pierwszy :)
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz.
+10 # Arkadiusz. 2018-03-23 15:42
Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych? Mydlenie oczu, czy wiara w cuda?

Ps. W województwie został właśnie utworzony fundusz celowy ok. 80 mln złotych na dofinansowanie modernizacji dróg powiatowych przy czym dofinansowanie ma być rzędu 80%. Już teraz burmistrz i radni powiatowi winni naciskać na Starostę w sprawie drogi z Wicimic do Starogardu. Tym bardziej że to mogłaby być arteria łącząca S6 i DK10 oraz wioski jakie nie mają dojazdu - Iglice, Stołążek...
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz.
+7 # Arkadiusz. 2018-03-23 15:47
Przypomnę tylko że termin na składanie wniosków do FOGR upłynął z końcem stycznia. Obecne wnioski (a ten jak rozumiem nie jest gotowy) będą rozpatrywane dopiero po styczniu 2019.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz.
+8 # Arkadiusz. 2018-03-23 19:04
https://stooq.pl/n/?f=1225645&c=0&p=4+22
Zgłoś administratorowi
Mateusz
+1 # Mateusz 2019-12-29 17:56
Minoł już rok od obietnic naprawy drogi na łososniczke były obietnice i plany jak zwykle wszystko spełzło na niczym a droga w dalszym ciagu nie jest zrobiona dziury jak były tak i beda kompletna zlewka na ludzi ktorzy tam mieszkaja .
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x