Pin It

W środę, 9 maja 2018 r. w Centrum Kultury w Resku odbyła się sesja Rady Miejskiej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Resku zaprezentowały program związany z majowymi świętami państwowymi. Strażacy dziękowali za pomoc w organizacji ich święta.

Oprócz występu dzieci, na wstępie sesji której przewodniczyła Renata Kulik, przedstawiciele Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej złożyli oficjalne podziękowania za pomoc w organizacji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Straż pożarną reprezentował mł. bryg. Jarosław Tomczyk, komendant powiatowy PSP w Łobzie oraz  druh Krzysztof Paluch, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP i jednocześnie komendant OSP w Resku.

Jak mówił Krzysztof Paluch, rynek miejski w Resku doskonale spełnił swoją funkcję podczas strażackich uroczystości. Na koniec zapowiedział, że oprócz przyszłorocznych gminnych obchodów Dnia Strażaka, w przyszłości być może uda się zorganizować w Resku obchody Dnia Strażaka na szczeblu wojewódzkim. Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, podkreślał ofiarność i zaangażowanie strażaków w wielu akcjach, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu łobeskiego.

Kolejnym punktem ostatniej sesji, był występ dzieci klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Resku, pod kierownictwem p. Renaty Gajdzis, nauczycielki Zespołu Szkół w Resku. Program który zaprezentowały dzieci, dotyczył ostatnich świąt państwowych. Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Drugiego maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dzień później 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Fotorelacja Resko24.pl:

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x