Pin It

Dzisiaj w szkołach odbyło się rozdanie świadectw. Teraz przed uczniami dwa miesiące wakacji.

W większości szkół zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się rano uroczystym apelem, w którym wzięli udział uczniowie, wychowawcy klas, dyrekcja oraz pracownicy szkoły. Tak dzisiaj było w Zespole Szkół w Resku. Na koniec roku szkolnego czekają zarówno dorośli jak i młodzież. To bowiem początek wakacji, okres ponad 2 miesięcy wolnych od zajęć!

Szczególnie zakończenie roku szkolnego przeżywają osoby uczące się w ostatnich klasach swoich szkół: maturzyści, uczniowie ostatnich klas gimnazjum czy podstawówek. Większość z nich pożegna mury, do których uczęszczała przez kilka lat. Niektórzy z ulgą, niektórzy natomiast z łezką w oku.

W Polsce, zgodnie z brzmieniem ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, rok szkolny we wszystkich szkołach i innych placówkach oświatowych rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy 31 sierpnia następnego roku, co oznacza, że liczy tyle dni, ile rok kalendarzowy. Od roku szkolnego 1975/76 do roku szkolnego 1980/81 początek roku następował po 20 sierpnia, choć uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce około 1 września. Pojęcie roku szkolnego jest często mylone z pojęciem czasu trwania zajęć szkolnych. W mowie potocznej terminy te są rzadko rozróżniane.

 

W 2018 roku wakacje będą wyjątkowo długie. Do dwóch miesięcy wakacji - w lipcu i sierpniu dochodzi jeszcze pełny tydzień w czerwcu. A to jeszcze nie koniec. Wakacje 2018 oficjalnie rozpoczną się 23 czerwca i potrwają do 31 sierpnia 2018. 31 sierpnia 2018 będzie ostatnim dniem wakacji, ale ponieważ w tym roku 1 września wypada w sobotę, wakacje będą przedłużone jeszcze o dwa dni. Nowy rok szkolny rozpocznie się 3 września, w poniedziałek. Oznacza to kolejne dni wolne. W sumie uczniowie będą mieli jedne z najdłuższych wakacji, które potrwają 73 dni!

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x