Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Dzisiaj w szkołach odbyło się rozdanie świadectw. Teraz przed uczniami dwa miesiące wakacji.

W większości szkół zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się rano uroczystym apelem, w którym wzięli udział uczniowie, wychowawcy klas, dyrekcja oraz pracownicy szkoły. Tak dzisiaj było w Zespole Szkół w Resku. Na koniec roku szkolnego czekają zarówno dorośli jak i młodzież. To bowiem początek wakacji, okres ponad 2 miesięcy wolnych od zajęć!

Szczególnie zakończenie roku szkolnego przeżywają osoby uczące się w ostatnich klasach swoich szkół: maturzyści, uczniowie ostatnich klas gimnazjum czy podstawówek. Większość z nich pożegna mury, do których uczęszczała przez kilka lat. Niektórzy z ulgą, niektórzy natomiast z łezką w oku.

W Polsce, zgodnie z brzmieniem ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, rok szkolny we wszystkich szkołach i innych placówkach oświatowych rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, a kończy 31 sierpnia następnego roku, co oznacza, że liczy tyle dni, ile rok kalendarzowy. Od roku szkolnego 1975/76 do roku szkolnego 1980/81 początek roku następował po 20 sierpnia, choć uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce około 1 września. Pojęcie roku szkolnego jest często mylone z pojęciem czasu trwania zajęć szkolnych. W mowie potocznej terminy te są rzadko rozróżniane.

 

W 2018 roku wakacje będą wyjątkowo długie. Do dwóch miesięcy wakacji - w lipcu i sierpniu dochodzi jeszcze pełny tydzień w czerwcu. A to jeszcze nie koniec. Wakacje 2018 oficjalnie rozpoczną się 23 czerwca i potrwają do 31 sierpnia 2018. 31 sierpnia 2018 będzie ostatnim dniem wakacji, ale ponieważ w tym roku 1 września wypada w sobotę, wakacje będą przedłużone jeszcze o dwa dni. Nowy rok szkolny rozpocznie się 3 września, w poniedziałek. Oznacza to kolejne dni wolne. W sumie uczniowie będą mieli jedne z najdłuższych wakacji, które potrwają 73 dni!

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.