Pin It

Dziś (09.08), od godzin porannych trwa wymiana uszkodzonych przęseł ogrodzeniowych, na placu zabaw przy ul. Długiej w Resku. Usunięte zostaną również inne, drobne usterki.

Osiedlowy plac zabaw przy ul. Długiej, to jedna z większych inwestycji która została zrealizowana w ostatnim czasie w Resku. Od początku inwestycja była przyjęta przez mieszkańców, zwłaszcza przez dzieci i ich rodziców, z bardzo dużym entuzjazmem. Plac zabaw, zwłaszcza w okresie wakacji, cieszy się dużą popularnością. Trudno się dziwić, to nowoczesne, atrakcyjne miejsce z którego mogą korzystać wszystkie dzieci.

W międzyczasie odebraliśmy kilkanaście sygnałów o niebezpiecznych usterkach. Docierały do nas informacje o dewastowaniu urządzeń.

Jak nas dzisiaj poinformował Łukasz Wójcicki, dyrektor stowarzyszenia "Współistnienie" z Łobza, wszystkie przęsła ogrodzeniowe okalające boisko zostaną wymienione na nowe, mocniejsze. Pan Łukasz Wójcicki, zaznacza, że obecnie montowane przesła należą do najmocniejszych, które są w ogóle dostępne na rynku. Jednocześnie, zwraca uwagę, na fakt, że nie jest to pierwsza inwestycja którą zrealizowali na terenie powiatu łobeskiego i niestety proces destrukcji który odbywa się w Resku jest zatrważająco szybki. 

 

Przypomnijmy, że odpowiedzalnym za realizację projektu „Przebudowa istniejącego placu zabaw w mieście Resko” było stowarzyszenie "Współistnienie". Projekt zakładał stworzenie atrakcyjnego, bezpiecznego i nowoczesnego miejsca rekreacji, aktywnego wypoczynku, kreatywnej zabawy oraz sportu. W sumie inwestycja pochłonęła ponad 350 tys. zł, z czego 300 tys. złotych dofinansowania pochodziło z Lokalnej Grupy Działania z Łobza, pozostałą kwotę dołożyło stowarzyszenie z Łobza.

Apel do mieszkańców

Apelujemy do wszystkich mieszkańców oraz rodziców dzieci, jeżeli ktoś zauważy, że obiekt nie jest wykorzystywany zgodny z jego przeznaczeniem, należy natychmiast reagować. W sytuacji, kiedy zwracanie uwagi okaże się nieskuteczne, należy powiadamiać służby porządkowe. Zupełna bierność i brak reakcji powoduje ogólne przyzwolenie na proces dewastacji obiektu. Taka sytuacja może spowodować, że w krótkim czasie, nowe, atrakcyjne miejsce do zabawy i wypoczynku, przerodzi się w komkpletną ruinę.

Resko24.pl

Komentarze  

Arkadiusz Okrzynski
+6 # Arkadiusz Okrzynski 2018-08-09 19:18
Zamontowac trzeba takie ogrodzenie boiska jak na orlikach i mysle ze problem ogrodzenia boiska zniknie,z apelem sie zgadzam jak najbardziej, ale jezeli mozna to zapytam po co ta kamera i monitoring?
Zgłoś administratorowi
Kamil
+5 # Kamil 2018-08-10 08:29
Kamera nie jest zła bo widać kto niszczy... pod warunkiem, że ktoś śledzi nagrania i jest w stanie je po miesiącu odtworzyć.

Przęsła może są i mocne, ale jak widać zgrzewy nie są trwałe.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x