Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Dziś (09.08), od godzin porannych trwa wymiana uszkodzonych przęseł ogrodzeniowych, na placu zabaw przy ul. Długiej w Resku. Usunięte zostaną również inne, drobne usterki.

Osiedlowy plac zabaw przy ul. Długiej, to jedna z większych inwestycji która została zrealizowana w ostatnim czasie w Resku. Od początku inwestycja była przyjęta przez mieszkańców, zwłaszcza przez dzieci i ich rodziców, z bardzo dużym entuzjazmem. Plac zabaw, zwłaszcza w okresie wakacji, cieszy się dużą popularnością. Trudno się dziwić, to nowoczesne, atrakcyjne miejsce z którego mogą korzystać wszystkie dzieci.

W międzyczasie odebraliśmy kilkanaście sygnałów o niebezpiecznych usterkach. Docierały do nas informacje o dewastowaniu urządzeń.

Jak nas dzisiaj poinformował Łukasz Wójcicki, dyrektor stowarzyszenia "Współistnienie" z Łobza, wszystkie przęsła ogrodzeniowe okalające boisko zostaną wymienione na nowe, mocniejsze. Pan Łukasz Wójcicki, zaznacza, że obecnie montowane przesła należą do najmocniejszych, które są w ogóle dostępne na rynku. Jednocześnie, zwraca uwagę, na fakt, że nie jest to pierwsza inwestycja którą zrealizowali na terenie powiatu łobeskiego i niestety proces destrukcji który odbywa się w Resku jest zatrważająco szybki. 

 

Przypomnijmy, że odpowiedzalnym za realizację projektu „Przebudowa istniejącego placu zabaw w mieście Resko” było stowarzyszenie "Współistnienie". Projekt zakładał stworzenie atrakcyjnego, bezpiecznego i nowoczesnego miejsca rekreacji, aktywnego wypoczynku, kreatywnej zabawy oraz sportu. W sumie inwestycja pochłonęła ponad 350 tys. zł, z czego 300 tys. złotych dofinansowania pochodziło z Lokalnej Grupy Działania z Łobza, pozostałą kwotę dołożyło stowarzyszenie z Łobza.

Apel do mieszkańców

Apelujemy do wszystkich mieszkańców oraz rodziców dzieci, jeżeli ktoś zauważy, że obiekt nie jest wykorzystywany zgodny z jego przeznaczeniem, należy natychmiast reagować. W sytuacji, kiedy zwracanie uwagi okaże się nieskuteczne, należy powiadamiać służby porządkowe. Zupełna bierność i brak reakcji powoduje ogólne przyzwolenie na proces dewastacji obiektu. Taka sytuacja może spowodować, że w krótkim czasie, nowe, atrakcyjne miejsce do zabawy i wypoczynku, przerodzi się w komkpletną ruinę.

Resko24.pl

Komentarze  

Arkadiusz Okrzynski
+6 # Arkadiusz Okrzynski 2018-08-09 19:18
Zamontowac trzeba takie ogrodzenie boiska jak na orlikach i mysle ze problem ogrodzenia boiska zniknie,z apelem sie zgadzam jak najbardziej, ale jezeli mozna to zapytam po co ta kamera i monitoring?
Zgłoś administratorowi
Kamil
+5 # Kamil 2018-08-10 08:29
Kamera nie jest zła bo widać kto niszczy... pod warunkiem, że ktoś śledzi nagrania i jest w stanie je po miesiącu odtworzyć.

Przęsła może są i mocne, ale jak widać zgrzewy nie są trwałe.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.