Pin It

W sobotę (11.08) w godzinach wieczornych ktoś postanowił rozpalić sobie ognisko w środku lasu. Efekt tej głupiej decyzji, to służby ratowniczo-gaśnicze w najwyższej gotowości.

Około godz. 21, dwa zastępy straży pożarnej z Łobza i Reska zadysponowano do ognia na terenach leśnych, nieopodal miejscowości Przemysław, gm. Resko. Jak się okazało, gdzieś w środku lasu ktoś postanowił zorganizować sobie ognisko i pozostawił bez opieki. Zgłaszający zauważył ogień w lesie i powiadomił straż pożarną. 

W międzyczasie, do miejsca zdarzenia udało się dotrzeć leśnym służbom przeciwpożarowym. Teren był na tyle trudny, że strażacy z JRG Łobez i OSP Resko musieli iść pieszo do miejsca zdarzenia. Po około 3 godzinach zakończono działania gaśnicze i zażegnano zagrożenie.

Szczęśliwie, dzięki szybkiej reakcji wzywającego oraz szybkiej reakcji służb ratowniczych, ogień nie zdążył się rozprzestrzenić. Niestety nie zmienia to jednak faktu, że "organizator" ogniska w lesie, nie wykazał się chociażby minimum zdrowego rozsądku.

Resko24.pl

 

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x