Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Wczoraj (23.08) w godzinach wieczornych, kilkunastoletni mieszkaniec Reska postanowił sobie pograć na komputerze. Nic w tym dziwnego, poza tym, że grał już po zamknięciu sali komputerowej w Centrum Kultury.

Młodzieniec przedostał się do budynku przez kratę i uchylone okno. Poszedł do pomieszczenia w ktorym znajdują się komputery i zaczął oddawać się swojemu zamiłowaniu. Chłopiec doskonale wiedział jak poruszać się po obiekcie, bo wcześniej wielokrotnie korzystał z komputerów, ale tylko w godzinach otwarcia sali. Niestety ta radość nie trwała długo, ktoś spostrzegł niespotykaną o tej porze aktywność w budynku i powiadomił służby.

- Wczoraj chwilę po godz. 22, w Centrum Kultury w Resku interweniował patrol policji. Dwunastoletni chłopiec dostał się do środka pomieszczenia w którym znajdowały się komputery. Jak tłumaczył chciał sobie tylko pograć, bo nie ma w domu komputera i internetu. Zobaczył, że jest uchylone okno i wszedł do środka. Niczego nie uszkodził i nic nie zginęło. Potwierdziła się też jego wersja, faktycznie w przeglądarce internetowej otwierane były tylko strony z grami. Policjanci sporządzili notatkę służbową z tego zdarzenia, która zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego - powiedziała Arleta Szwacińska, rzecznik KPP w Łobzie.

 

W tym przypadku, zamiłowanie chłopca do gier, było silniejsze od niego samego.

Resko24.pl

Komentarze  

Dominik
+6 # Dominik 2018-08-25 07:27
Nie no chłopak uzależniony. :lol:
Zgłoś administratorowi
Ja
+7 # Ja 2018-08-25 14:05
Uzależniony na pewno nie jest. Jeśli nie ma w domu komputera to pochodzi raczej z biednej rodziny. Przecież rok temu Urząd Miejski dawał laptopy biednym dzieciom, pewnie chłopiec został pominięty.
Zgłoś administratorowi
Ja
-4 # Ja 2018-08-26 13:12
Do sądu też powinno wpłynąć zgłoszenie a sprowokowanie dziecka do korzystania z komputera. Pracownicy biblioteki powinni ponieść opowiedzialność
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.