Pin It

Dzisiaj (25.08), około godz. 12, na odcinku drogi powiatowej Łosośnica - Resko dachowało BMW. Kierująca pojazdem została przewieziona do szpitala.

Zdarzenie drogowe miało miejsce nieopodal miejscowości Miłogoszcz, gm. Resko. Kierująca osobowym BMW, jadąc od strony Łosośnicy w kierunku Reska, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze.

Jak się okazuje, pomimo dobrej pogody, warunki na drodze były trudne. Wcześniej w ciągu drogi powiatowej 4305Z były prowadzone prace drogowe, polegające na "łataniu" uszkodzonej nawierzchni. Stosowana przez drogowców technika jest bardzo zdradliwa dla kierowców. Ubytki w drodze początkowo wypełniane są masą bitumiczną, następnie zasypuje się je obficie grysem. W konsekwencji grys zalega na całej nawierzchni drogi, co zdecydowanie zwiększa ryzyku poślizgu.

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policja. Poszkodowana w wypadku kobieta, została przetransportowana do szpitala w Nowogardzie.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na tym odcinku drogi.

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Komentarze  

Rafał Jadwiżyc
+15 # Rafał Jadwiżyc 2018-08-25 22:22
Fakt droga była naprawia, był gdzie niegdzie grys, ale nie były to trudne warunki. Jeżdżę codziennie do pracy z Łosośnicy i jakoś zwracam uwagę na znaki (stoi zna z informacją o sypkie nawierzchni i ograniczenie prędkości), ale jak ta pani ma bmw i uważa, że w raz z samochodem kupiła sobie umiejętności to gratuluję. Zbyt duża prędkość, sypka nawierzchnia i ten niebezpieczny zakręt.... Siła ośrodków zrobiła swoje. Wina kierowcy ewidentna.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
+14 # Rubaszny Roman 2018-08-26 12:53
Z wina kierowcy nikt nie dyskutuje... jednak czy ta technologia prac nie stwarza zagrożenia? Czy ta technologia prac daje oczekiwane efekty?
Zgłoś administratorowi
Jakub Konczewski
-6 # Jakub Konczewski 2018-08-27 08:43
Należy zapytać czy jest normalną rzeczą ustawić znak ograniczenia 40 km/h na odcinku 15 km (Resko-Łososnica) ? Czy nie można było wyłączać z ruchu remontowanych części np. ruch wahadłowy ? Czy jest normalną rzeczą nie poinformować o tym kierowców dodatkowym znakiem - "na odcinku 15 km". Oznaczenie i zabezpieczenie tego odcinka to farsa. Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie podszedł do sprawy tak: zrobimy remont, postawimy znak, a jak się coś stanie to sąd nam przyzna rację bo oznaczyliśmy wjazd na remontowany odcinek. Jednak i tu popełniono błędy np. przy skręcie na Maliniec za skrzyżowaniem brak znaków. Ten remont to żenada i podejście do tematu bezpieczeństwa, którego tu absolutnie brak. Tak podchodzi powiat do jego mieszkańców- czyli, "a gińcie w piz**"... Mam nadzieję, że to nie rozejdzie się po kościach, ktoś za to odpowie, a osoby które poniosły straty dostaną odszkodowania.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-4 # Rubaszny Roman 2018-08-27 13:23
Kuba... jak tam wybory?
Zgłoś administratorowi
Jakub Konczewski
-8 # Jakub Konczewski 2018-08-27 13:47
Świetnie, a ty nadal za plandeką od żuka siedzisz ? Wyjdź chłopie w końcu bo się udusisz.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
+6 # Rubaszny Roman 2018-08-28 05:04
Dziękuję. Dajesz o sobie świadectwo z każdym słowem.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x