Pin It

W tym roku Święto Plonów w gminie Resko rozpoczęło się korowodem dożynkowym. Po przejściu korowodu do parku miejskiego i powitaniu gości, rozpoczęła się  Mszą św. polowa celebrowana przez księdza Proboszcza Mariana Kaptura.

Tam nastąpiło przekazanie kosza darów i poświęcenie, przyniesionych przez delegacje poszczególnych sołectw, wieńców dożynkowych, nieodzownych symboli tego święta. Tradycyjnie podczas nabożeństwa wierni dziękowali za tegoroczne plony i modlili się za rolników.

Tegoroczna pogoda sprzyjała całej uroczystości dożynkowej. Po powitaniu wszystkich gości, przedstawieni zostali Starości dożynek p. Agata Jańczyszyn i p. Andrzej Nowak.

Starości przekazali chleb gospodarzowi dożynek p. Arkadiuszowi Czerwińskiemu Burmistrzowi Reska, który z szacunkiem przyjmując dar, dziękował rolnikom za ich trud i poświecenie, życząc jak najmniej problemów w tej trudnej, całorocznej pracy. Po tym ważnym elemencie uroczystości przyszedł czas na tradycyjny konkurs na najpiękniejszy wieniec i najpiękniejsze stoisko.

Po podsumowaniu ocen za najpiękniejszy wieniec, nagrody otrzymały: 1 miejsce Sołectwo Łagiewniki, 2 miejsce Sołectwo Gardzin, 3 miejsce Sołectwo Starogard i wyróżnienia: Sołectwo Komorowo, Stowarzyszenie "Nasz Zakątek" Stara Dobrzyca i Sołectwo Mołstowo .

W kategorii najpiękniejszych stoisk dożynkowych zwyciężyli: 1 miejsce Sołectwo Łagiewniki, 2 miejsce Sołectwo Mołstowo, 3 miejsce Świetlica w Starogardzie i wyróżnienia Koło Gospodyń Wiejskich "Łosośniczankii i Stowarzyszenie "Arka".

Turniej Sołecki zwyciężyła drużyna z Lubienia Dolnego, 2 miejsce Komorowo, 3 miejsce Mołstowo, 4 miejsce Łagiewniki, 5 miejsce Łosośnica i 6 miejsce zajęła Stara Dobrzyca.

W tym roku na scenie pojawili się: "Biesiada Góralska", Kapela Podwórkowa "KRYZYS" oraz zespół disco polo "TOP ONE". Około godz. 20 rozpoczęła się zabawa taneczna która trwała do północy. Dożynki gminne były ostatnią imprezą plenerową w tym roku w Resku.

Relacja filmowa:

 

Fotorelacja:

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x