Pin It

To już siódma odsłona akcji Narodowe Czytanie. W tym roku do ogólnopolskiej  akcji przyłączyło się również Resko. Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego odczytali publicznie zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele i uczniowie.

Obchody akcji Narodowe Czytanie odbyły się w całej Polsce. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2 tys. miejsc.

Narodowe Czytanie odbyło się tuż przy ratuszu. Organizatorem akcji w Resku była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Broniewskiego.

 

Wybrane fragmenty "Przedwiośnia" przeczytali: 

Arkadiusz Czerwiński, Renata Kulik, Jolanta Furman, Elżbieta Turczyńska, Adam Szatkowski, Wanda Dranczewska, Hanna Szcześniak, Ryszarda Czaban, Mariola Robak, Joanna Murat, Elżbieta Kuc

Uczniowie: Aleksandra Adamowicz, Julia Filipek, Hanna Kurzyk, Julia Majkowska, Daria Muszler, Maria Strózikowska, Zofia Walczykiewicz, Anna Wulczyńska.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x