Ostatnich kilka lat było czasem, w którym do Polski przyjechało wiele osób zza wschodniej granicy. Zamiarem większości z nich było otrzymanie możliwości stałego pobytu, znalezienie pracy, mieszkania i rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Działania te czasem wymagają wsparcia finansowego. Odpowiadając na potrzeby obcokrajowców, powstały przeznaczone dla nich pożyczki. Chcesz dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełniać, aby je uzyskać? Zapraszamy do lektury.

Warunki otrzymania pożyczki

Większość placówek bankowych posiada specjalnie przygotowaną ofertę dla obcokrajowców. Dotyczy ona zarówno kredytów opiewających na mniejsze kwoty, jak i kredytów hipotecznych, czy samochodowych. Również firmy pożyczkowe, takie jak Szybka Gotówka nie dyskryminują osób, które przyjechały z zagranicy. Każdy może potrzebować wsparcia dla budżetu domowego, szczególnie jeśli rozpoczyna pracę w nowym miejscu. Należy jednak pamiętać, że aby otrzymać pożyczkę, trzeba spełnić kilka warunków. Każdy, kto stara się o wypłatę środków finansowych, musi posiadać:
• Ukończone 18 lat
• Polskie obywatelstwo
• Nr PESEL
• Rachunek bankowy w polskim banku
• Dobrą historię kredytową, czyli brak zaległości w spłacie poprzednich pożyczek

 

Obcokrajowcy, którzy chcą otrzymać chwilówkę, zazwyczaj muszą mieć obywatelstwo polskie. Zdarza się jednak, że nawet Ukraińcy, który jeszcze go nie posiadają, mogą wnioskować o wypłatę pieniędzy. W takim przypadku muszą posiadać dokumenty, takie jak:
• Wiza
• Karta stałego pobytu
• Zgoda na zatrudnienie
• Nr PESEL
• Aktualny paszport
• Aktywny rachunek bankowy w polskim banku

Oczywiście, największe szanse na otrzymanie pożyczki, która zasili domowy budżet mają Ukraińcy posiadający obywatelstwo polskie, lub kartę stałego pobytu i zatrudnienie. Obywatelem polski nazywa się każdego cudzoziemca przebywającego w Polsce legalnie, na podstawie karty stałego pobytu nieprzerwanie, przynajmniej od 3 lat.

Trudności, jakie mogą wystąpić

Większość firm pożyczkowych bardzo ostrożnie podchodzi do udzielania chwilówek obcokrajowcom, którzy nie są mieszkańcami Polski na stałe, nie posiadają pełni praw i źródła regularnego dochodu. Powodem takiej postawy jest obawa przed niespłaceniem zobowiązań oraz trudności i bardzo wysokie koszty egzekwowania zwrotu należności za granicą. Z decyzją odmowną muszą liczyć się również osoby, które przyjechały z Ukrainy nielegalnie oraz te, które nie posiadają stałego źródła zatrudnienia na terenie kraju. W ich przypadku, konieczne jest wcześniejsze załatwienie wszelkich formalności, znalezienie pracy i efektywne zarządzanie wydatkami.

Należy pamiętać również o tym, że każdy wniosek, który wpływa do banku, czy firmy pożyczkowej jest weryfikowany. Podawanie fałszywych danych dotyczących obywatelstwa, czy miejsca i czasu zatrudnienia nie ułatwi otrzymania pieniędzy. Wręcz przeciwnie- oszustwo zostanie szybko wykryte, a nierzetelny klient może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Jeśli jesteś obywatelem Polski ukraińskiego pochodzenia i potrzebujesz wsparcia finansowego, zgłoś się do doradców firmy pożyczkowej, takiej jak Szybka Gotówka i poproś o radę lub pomoc w dopełnienie formalności. Wykwalifikowany personel chętnie rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x