Pin It

Nowe świetlice powstaną w Starogardzie, Dorowie i Łabuniu Wielkim. W Dorowie świetlica powstanie jeszcze w tym roku, pozostałe będą budowane w tym i następnym roku. Oprócz tego w Łabuniu Wielkim zostanie wybudowany chodnik dla pieszych.

Budowa wspomnianych świetlic zostanie dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina Resko złożyła wniosek o dofinansowanie już w lutym br., podpisanie umowy nastąpi z końcem września, lub na początku października.

- W konkursie ogłoszonym przez PROW można było uzyskać dofinansowanie do 500 tys. złotych na daną miejscowość. Resztę środków musi dołożyć gmina Resko. Maksymalne dofinansowanie jakie mogliśmy uzyskać w tym projekcie wynosi  63,63% danej inwestycji. Średnio budowa jednej świetlicy wraz z wyposażeniem pochłonie kwotę około 700 tys. złotych. W tym roku inwestycja będzie realizowana w Dorowie, również w tym roku częściowo Łabuń Wielki i Starogard. W Łabuniu Wielkim będzie to przebudowa istniejącego budynku, w Starogardzie będzie to przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku przy Szkole Podstawowej, natomiast w Dorowie powstanie zupełnie nowy obiekt - poinformowała nas Patrycja Wypijewska, specjalista ds. inwestycji i budownictwa gminy Resko.

Rusza również budowa chodnika w Łabuniu Wielkim. Inwestycja zostanie sfinansowana ze wspólnych środków Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie i gminy Resko. Jak nam się udało ustalić, pierwotnie wraz z chodnikami w Łabuniu Wielkim miała zostać wyremontowana droga, aż do miejscowości Iglice. 

Jak nas poinformował Andrzej Nowak, radny Rady Miejskiej w Resku, od lat zabiegał o budowę chodnika w Łabuniu Wielkim i remont drogi powiatowej do Iglic.

 

 

- Samochodów jest coraz więcej, tam nie ma żadnego chodnika dla pieszych, droga jest w fatalnym stanie. Szkoda, że za jednym zamachem nie uda się wyremontować również drogi, chociaż wcześniej otrzymywałem takie zapewnienia. Trzeba będzie jeszcze powalczyć o remont drogi. Cieszy również fakt, że w Łabuniu Wielkim powstanie świetlica z prawdziwego zdarzenia - powiedział Andrzej Nowak.

Teraz powstanie chodnik i zjazdy do posesji

- Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie planuje wykonanie chodnika wraz ze zjazdami w Łabuniu Wielkim. Wartość robót budowlanych wynosi 205 tys. zł z czego 50 % wartości inwestycji zostało dofinansowane przez Burmistrza Gminy Resko. Umowa z wykonawcą zostanie zawarta po 26 września 2018 r.
Wykonawca został wyłoniony w drugim postępowaniu przetargowym, ponieważ do pierwszego przetargu nie przystąpił żaden wykonawca. Poinformowała nas Małgorzata Kamińska z Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie.

Poniżej zdjęcia z Łabunia Wielkiego, gm. Resko:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Rubaszny Roman
-9 # Rubaszny Roman 2018-09-19 16:04
700 tys zl. na budowe swietlicy to lekka przesada... ale kto bogatemu zabroni.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-9 # Rubaszny Roman 2018-09-20 09:44
Chyba ze przy okazji bedzie tam zrobiony lokal socjalny.
Zgłoś administratorowi
jolka
+3 # jolka 2018-09-23 18:12
Jasne, Czas na zmiany!!!!Jego fronty się już skończyły....
Zgłoś administratorowi
ania
-3 # ania 2018-09-27 19:32
Pani Jolu jakby pani zajęłaby by się swoją osoba to więcej mielibyśmy powietrza świeżego w naszym ŁABUNIU.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x