Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

W kwietniu 2015 roku, w prima aprilis żartowaliśmy sobie, że w Resku powstanie basen pływacki. Chyba byliśmy ponadczasowi, bo projekt basenu jest realizowany i już można obejrzeć wizualizację. 

Dzisiaj Urząd Miejski w Resku opublikował wizualizacje basenu.

W dniu 27.06.2018 r. Gmina Resko podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budowy krytego basenu przyszkolnego z zapleczem higieniczno sanitarnym wraz z łącznikiem pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły a projektowanym basenem. Jako planowaną lokalizację wybrano teren przy budynku Liceum Zespołu Szkół w Resku. Prace projektowe potrwają do 15.04.2019 r.

W ramach dokumentacji zaprojektowana zostanie hala basenu o wymiarach około 21 x 59 m, jako budynek dwukondygnacyjny z parterem przeznaczonym na technologię basenową, łącznik pomiędzy projektowaną halą basenu a istniejącym budynkiem szkoły o długości około 32 m, zaplecza szatniowe, zaplecze higieniczno - sanitarne oraz zaplecze obsługi. Niecka basenu sportowego zaprojektowana zostanie w technologi ruchomego dna, co znacznie zwiększy funkcjonalność basenu.

Opracowanie projektowe obejmie zagospodarowanie terenu hali basenu wraz z dojazdem oraz miejscami postojowymi.

W styczniu 2018 r. informowaliśmy w artykule: "Pływalnia w Resku. Zaplanowano sporządzenie projektu", że Urząd Miejski w Resku zarezerwował w swoim budżecie kwotę 260 tys. złotych, na wykonanie dokumentacji projektowej basenu.

Urząd Miejski w Resku uzasadnia potrzebę realizacji tego projektu:

(...) Niekwestionowaną zaletą pływania jest też korekta wad postawy. Wielogodzinne siedzenie przy szkolnych ławkach, komputerach i wylegiwanie się przed telewizorami, niestety nie wpływają pozytywnie na postawę dzieci. Umiejętność pływania, przynajmniej na podstawowym poziomie oraz wpajane zasady rozsądnego i bezpiecznego zachowania się, pozwoli młodzieży bezpiecznie spędzać czas nad wodą w okresie wakacji i przeciwdziałać wypadkom utonięć.

Szkoda rezygnować z przyjemności i zalet, jakie daje pływanie. Niektórzy rodzice korzystają z basenów w sąsiednich miejscowościach, ale trzeba przyznać im, że jest to uciążliwe, a przy tym jeszcze kosztowne. Dlatego uważamy, że warto inwestować w rozwój naszych dzieci i pomysł budowy przyszkolnego basenu jest jak najbardziej zasadny.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.