Pin It

W dniu 24.09.2018 r. Gmina Resko podpisała z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego Umowę o przyznaniu pomocy nr 00002-65170-UM1620029/18 na realizację operacji pn.: „Rewitalizacja Starego Miasta w Resku - przebudowa i rozbudowa drogi ul. Parkowej w miejscowości Resko wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem przy zejściu do rzeki Regi”. 

Projekt będzie współfinansowany w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014-2020, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” dla operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”.

 

W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel:

Kształtowanie przestrzeni publicznej centrum miejscowości Resko poprzez rewitalizacje terenu Starego Miasta - przebudowa i rozbudowa drogi ul. Parkowej w miejscowości Resko wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem przy zejściu do rzeki Regi. Operacja uwzględnia montaż toalety wolnostojącej automatycznej samomyjącej wraz z urządzeniami, a także montaż elementów małej architektury na odnowionym terenie placu.

Resko24.pl, fot. Urząd Miejski w Resku

Komentarze  

RÓŻA
+8 # RÓŻA 2018-09-25 23:52
A CO PANOWIE ZAPROPONUJECIE MIESZKAŃCOM TERENÓW WIEJSKICH.
Zgłoś administratorowi
Anna
+1 # Anna 2018-09-26 00:25
Droga Różo, dla każdego sołectwa co jakiś czas przyznawane są fundusze na potrzeby wsi, to na co sołtys je przeznaczy zależy od mieszkańców, a więc proszę iść na zebranie sołeckie w swojej miejscowosci gdy takowe jest organizowane i dać propozycję na co mogą iść te pieniądze a nie marnujesz czas na takie pytania :)
Zgłoś administratorowi
Teresa
+12 # Teresa 2018-09-26 05:51
Kolejna rewitalizacja terenu zielonego w Resku. Toaleta samomyjaca fajny pomysl pod warunkiem ze zostanie okamerowana bo bedzie tak szybko zniszczona jak nowy plac zabaw. Jednak Panie Burmistrzu kolejny teren zielony może odnowa Przedszkola Miejskiego. Budynek w zaplakanym stanie w srodku i na zewnatrz. Plac zabaw stary, piasczysty. Płot malowany chyba z dekade temu. Jedno przedszkole miejskie w gminie a wstyd patrzeć
Zgłoś administratorowi
Nutka
-2 # Nutka 2018-09-26 07:46
Żeby przejechali się popływać w basenie...

Ale sama inwestycja na Parkowej jest jak najbardziej potrzebna.
Zgłoś administratorowi
RÓŻA
+6 # RÓŻA 2018-09-26 10:07
Pani ANNO nie o to chodzi: sołecki pieniążki. Wiejskim terenom brakuje oprawy widać jak się wjeżdża, braki estetyczne ,brak dróg, a mamy różne miejscowości dojazdem do nich, oświetlenie beznadziejne zapali się ,albo nie!.A w Resku do całej pełni inwestycji brakuje toalet z prawdziwego zdarzenia ,Sołtysi muszą wykonywać pracę pielęgnacyjne to żenujące maluje się różne fikołki na ścianach ,żeby ta wieś nie straszyła. A od czasu do czasu ogłosi się konkurs i wrzuci się ochłap w postaci paru złotych i podnosi się ciśnienie wśród Sołtysów którzy nie dostali,choć starali się ,również należycie. Z ratusza płynie wielka niechęć do miejscowości wiejskich i w tym jest problem to co jest robione na wsiach, to zaniedbania z poprzednich lat których nadrobieniem kojarzy sie z cudem.
Zgłoś administratorowi
patrycja
+6 # patrycja 2018-09-26 14:01
Teresa - odnowa samego placu zabaw przy przedszkolu do niedawna była poddana konsultacjom społecznym.
Zgłoś administratorowi
Abc
-3 # Abc 2018-09-27 08:36
Burmistrz dużo robi dobrej roboty. Nasze miasto się zmienia i okolice więc nie krytykować. Najlepiej dla niektórych osób nic nie robić i było bo ok.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x