Pin It

„Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie.” – pisał Konstanty Idefons Gałczyński. 

Miłość, przyjaźń, szacunek i wzajemne zrozumienie połączyły ponad pół wieku temu 24 pary mieszkające w Gminie Resko. Niezmiennie od 50 lat dzielą się radościami i stawiają czoła codziennym trudnościom. Przywitanie na świecie dzieci, radość z ich sukcesów i ocieranie łez szczęścia czy zostanie dziadkami, to tylko niektóre z wydarzeń cementujących te wspaniałe związki.

Pary z 50-letnim stażem małżeńskim otrzymały wyjątkowe medale. Są to cywilne odznaczenia nadawane przez prezydenta RP. Mogą je otrzymać osoby, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medale wręczył Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński podczas uroczystości, która odbyła się 26 września 2018r.

Jubileuszowa impreza rozpoczęła się mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin, którą celebrował proboszcz naszej parafii Marian Kaptur wraz z księdzem Hieronimem Sebastianem. Następnie „złote pary” wraz z rodzinami i przyjaciółmi udały się do Centrum Kultury na drugą część uroczystości. Poprowadziła ją pani Karolina Hagno – zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński serdecznie powitał wszystkich zacnych gości, a w szczególności dostojnych Jubilatów. Wyraził ogromny podziw dla par, które pomimo wielu życiowych zakrętów potrafiły przez 50 lat kroczyć przez życie wspólną drogą. Gratulował dotrzymania przysięgi małżeńskiej, wzajemnej miłości i zrozumienia, wielkiej wytrwałości, a także dzieci i wnuków, które są najlepszym dowodem na to, że warto było wytrwać wspólnie przez tyle lat. Przemówienie okolicznościowe zostało wygłoszone także przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Resku panią Renatę Kulik.

 

Następnie odbyła się bardzo doniosła i przyjemna dla wszystkich chwila. Medale, legitymacje oraz dyplomy wraz z gratulacjami i życzeniami, wręczyli Burmistrz Reska pan Arkadiusz Czerwiński i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku pani Renata Kulik. Piękne bukiety kwiatów na ręce płci pięknej czcigodnych par przekazała pani Karolina Hagno.

Złote gody obchodzili Państwo:

Teresa i Stanisław Bodys;
Danuta i Stanisław Buczek;
Barbara i Jan Celińscy;
Krystyna i Ryszard Czerniak;
Agnieszka i Andrzej Filipek;
Janina i Roman Grzybowscy;
Maria i Marian Janik;
Maria i Zdzisław Jeżyk;
Ewa i Alojzy Kempf;
Helena i Stefan Koreń;
Janina i Franciszek Koza;
Irena i Kazimierz Mantojfel;
Jadwiga i Bogumił Mrozińscy;
Danuta i Michał Mucha;
Barbara i Tadeusz Roman;
Czesława i Tadeusz Sebastian;
Stanisława i Władysław Szot;
Stanisława i Józef Szpak;
Zofia i Tadeusz Szurgut;
Anna i Henryk Szyntor;
Teresa i Marian Ścigała;
Regina i Wojciech Tomala;
Elżbieta i Mirosław Turczyńscy;
Renata i Jerzy Zimni.

Po wręczeniu medali przyszedł czas na wspólne rozmowy przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku. Nie zabrakło szampana i uroczyście odśpiewanego „sto lat”. Podczas spotkania małżonkowie dzielili się wspólnymi wspomnieniami oraz zdradzali własne recepty na tak długie i zgodne trwanie w związku małżeńskim.

Szanowni Jubilaci!

Zgodność Waszego pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny doceniony został przez nasze władze państwowe, dowodem czego jest przyznanie Wam przez prezydenta RP Andrzeja Dudę specjalnych odznaczeń "Za długoletnie pożycie małżeńskie".

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Wam przepięknej rocznicy! Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy dzielić z Wami radość z tej wyjątkowej okazji. Miłość, wierność i uczciwość małżeńską ślubowaliście sobie dokładnie 50 lat temu. Zarówno Państwo, jak i Wasze rodziny możecie być dumni z tak ogromnego osiągnięcia. Na przestrzeni wspólnie spędzonych lat daliście najwspanialszy przykład tego, co jest najbardziej wartościowe - prawdziwej miłości, oddania drugiemu człowiekowi, szacunku i cierpliwości…

Życzymy Państwu, aby kolejne wspólne lata były radosne i pozbawione wszelkich trosk. Otoczeni gromadką wnuków, w zdrowiu i szczęściu, przeżywajcie kolejne swoje jubileusze!

Tekst i zdjęcia: Urząd Miejski w Resku

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x