Pin It

Na terenie gminy corocznie dochodzi do kilkudziesięciu zdarzeń wymagających wykorzystania przez strażaków sprzętu specjalistycznego. W jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych występują znaczne braki w wyposażeniu w specjalistyczny sprzęt niezbędny do udzielenia profesjonalnej pomocy poszkodowanym, bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Gmina Resko otrzymała dotację celową w kwocie brutto 16 830,00zł w ramach Programu I Priorytetu IIIB „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem” na zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Gmina zgodnie z podpisaną umową zobowiązała się do zapewnienia wkładu własnego w wysokości 1% wartości zadania.

Dzięki dotacji Gmina Resko zakupiła nowy specjalistyczny sprzęt ratowniczy współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości za kwotę 17.000zł brutto, w skład którego wchodzi:

- zestaw pokrowców na ostre krawędzie,

- pilarka do drewna – 2szt.,

- detektor wielogazowy,

- przenośny zestaw oświetleniowy,

- latarka akumulatorowa – 2 szt.,

- parawan ochronny.

W dniu 26.09.2018 r. Gmina Resko umową darowizny przekazała w/w sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku oraz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosośnicy.

Tekst i zdjęcia: Urząd Miejski w Resku

Resko24.pl

Komentarze  

Mieszka@niec
+7 # Mieszka@niec 2018-09-28 23:17
Świetnie, tylko że szkoda, że ktoś w końcu nie pomyślał o zakupie AED :cry:
Zgłoś administratorowi
Trollolololol
-3 # Trollolololol 2018-09-29 09:56
Gordon co to za Byk po twojej lewej? Ochronę masz?
Zgłoś administratorowi
OCHRONIARZ
+5 # OCHRONIARZ 2018-09-29 20:33
TAK PILNUJĘ RZECZY ,BLIŻEJ PODŁOGI ,BO GORDON JEST ZA WYSOKI. TACY TEZ SĄ PRZYDATNI W NISKIM DOMKU, CZY NA HARCACH W SAMOCHODZIE.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x