Pin It

W sobotę, 6 października 2018 r. w centrum Reska odbyła się oficjalna prezentacja ekipy i ich pojazdów, która od dłuższego czasu przygotowywała się do I edycji  "WRAK RACE" organizowanego w Łobzie.

To pewne, że niemal każdy kierowca marzył kiedyś, by ścigać się z innymi podczas rajdu. Każdy myśli natomiast, że koszt przygotowania samochodu do rajdu to bajońskie sumy, na które mało kogo będzie stać. Wcale nie musi tak być. Samochód nie musi być zarejestrowany, posiadać ważnego przeglądu technicznego, ani ubezpieczenia. Z reguły to auta, dla których Wrak Race jest ostatnim tchnieniem i pozwala jeszcze na odrobinę szaleństwa.

Nasza ekipa na pewno zostanie zauważona w Łobzie. W sumie w niedzielnych wyścigach wystartuje 6 samochodów z Reska. Dotarła do nas informacja, że miało być ich siedem, ale niestety jedna z maszyn nie dotrwała do pokazu. 

Sobotni pokaz w Resku przebiegał w sposób bardzo uroczysty. Około godz. 15 można było dokładnie obejrzeć sprzęt w którym będą startować zawodnicy z Reska. Trzeba przyznać, że zastosowane w autach rozwiązania konstrukcyjne są bardzo oryginalne, może nawet ponadczasowe. 

W trakcie pokazu, dzięki zaangażowaniu OSP Resko i niesamowitej energii strażackiej armatki wodnej, można było obejrzeć piękną tęcze, która rozpostarła się nad wyścigowymi wrakami z Reska. Oprócz tego, każdy z uczestników pokazu mógł liczyć na talerz wspaniałej grochówki z kuchni polowej. Prowadzona była również zbiórka pieniędzy dla Łukasza, który został potrącony na przejściu dla pieszych w Resku. W czasie wyścigów w Łobzie, także będzie można wspomóc finansowo leczenie Łukasza.

Całą uroczystość uświetnił ks. Marian Kaptur, proboszcz parafii w Resku. Na prośbę wyścigowej ekipy z Reska, ks. Marian Kaptur osobiście przyszedł na miejsce pokazu i poświęcił wszystkie auta. 

Teraz pozostaje nam tylko trzymać kciuki, za naszą lokalną reprezentacje sportów samochodowych. Podczas niedzielnych wyścigów wraków w Łobzie ma wystartować kilkadziesiąt pojazdów, konkurencja może być spora. Biorąc jednak pod uwagę zaangażowanie naszej ekipy, wierzymy, że wygrają zawodnicy z Reska.

"I Wrak Race Łobez 2018" odbędzie się w niedziele, 7 października. Zapraszamy na tereny strefy ekonomicznej przy ul. Drawskiej w Łobzie. Pierwsze starty już od godz. 10.00.

 

Relacja filmowa z pokazu:

 

Fotorelacja:

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/resko24/photos/

Resko24.pl

Komentarze  

SuperMario
+1 # SuperMario 2018-10-07 21:06
Wszystko ładnie pięknie, tylko tego święcenia przez księdza totalnie nie rozumiem... ludzie, bez przesady!
Zgłoś administratorowi
endi
+7 # endi 2018-10-08 14:24
Ksiądz pobłogosławił w intencji ochrony przed patrolem Policji chyba bo lawety tam nie widać.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x