Pin It

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj (07.10) w Łobzie odbył się I Wrak Race. Podczas wyścigów mieliśmy mocną lokalną drużynę, łącznie z Reska wystartowało siedem samochodów.

Wyścigi wraków odbyły się na terenach strefy ekonomicznej w Łobzie. Pogoda niestety nie sprzyjała, od samego rana było zimno i deszczowo. Taka aura na szczęście nie zniechęciła zawodników i licznej widowni. W zawodach w sumie wystartowało ponad 40 samochodów. Jak zapewniał organizator to bardzo dobry wynik, tym bardziej, że była to pierwsza edycja "Wrak Race" na terenie powiatu łobeskiego.

Resko reprezentowało, aż siedem samochodów, sześć z nich już wcześniej prezentowaliśmy na łamach naszego portalu. Siódmy niemal do samego rozpoczęcia wyścigów z przyczyn technicznych był wielką niewiadomą, ostatecznie jednak został naprawiony i pojawił się na linii startu. Wyścigi wraków rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem. Do Łobza przyjechały załogi m.in. z Radowa Małego, Łobza, Reska, Węgorzyna oraz zawodnicy spoza powiatu łobeskiego.

W wyścigach uczestniczyły auta o średniej wartości do tysiąca złotych - przerobione na wóz milicji, straży pożarnej, czołg "Rudy 102" i inne bliżej nieokreślone konstrukcje. Wszystkie mknęły po torze na terenach strefy ekonomicznej, nie zważając na zgubione koła, zderzaki czy dymiące rury wydechowe. Żaden z zawodników nie oszczędzał swojej maszyny, do oporu dociskając pedał gazu, co niejednokrotnie kończyło się wypadnięciem z toru. Pomysłowość miłośników motoryzacji widoczna na karoseriach ich wystylizowanych aut, chęć zwycięstwa, duża dawka adrenaliny i doskonała zabawa towarzyszyła uczestnikom podczas rozgrywanych konkurencji.

Na przybyłych, oprócz podziwiania umiejętności motoryzacyjnych, czekały również punkty gastronomiczne. Można było też posilić się pyszną kiełbaską z grilla przygotowaną i sprzedawaną w ramach pomocy dla Łukasza z Reska, który we wrześniu został potrącony na przejściu dla pieszych w Resku. Podczas zawodów, ekipa "Wrak Race Resko" zebrała 2 400 zł i przekazała pieniądze na leczenie i rehabilitację Łukasza.

O wynikach ciężko tutaj mówić, bo wyścigi wraków to głównie dobra zabawa. Jednak ostatecznie na podium stanęły załogi z Łobza, Jak się później dowiedzieliśmy, część uczestników imprezy miała zastrzeżenia do organizatora, w sprawie dopuszczania ekip do kolejnych wyścigów oraz klasyfikacji końcowej. 

Dla nas oczywiście najlepszą, najliczniejszą i najbardziej zauważalną reprezentacją była ekipa z Reska.

Relacja filmowa:

Fotorelacja:

Wiecej zdjęc: https://www.facebook.com/pg/resko24/photos/

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x