Pin It

Nie tylko człowiek, ale również przyroda potrafi wywołać uśmiech na twarzy.

 W dniu 19.X.2018 r. odbyła się przedszkolna wycieczka do Szkółki Leśnej w Miłogoszczy.

W wycieczce wzięły udział dzieci z grup „Żabek „ i „ Kłapouszków” z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku.
Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego w szkółce leśnej oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej. Dowiedziały się, że las nie sieje się sam i w związku z tym potrzebuje pomocy człowieka, leśniczy pani Ewa Simonowicz-Wozniewicz wytłumaczyła dzieciom, po co i w jaki sposób sadzi się las. Po części typowo dydaktycznej dzieci wzbogacone o wiele nowych wiadomości o lesie zostały zaproszone na kiełbaski z ogniska, przy którym czekał leśniczy pan Leszek Simonowicz .

Dzieci zafascynowane tak uroczym, interesującym i pełnym niespodzianek miejscem zachowywały się bardzo swobodnie, ale jednocześnie miały świadomość, że są gośćmi w lesie. Wycieczka do szkółki leśnej niewątpliwie pozostanie niezapomnianym przeżyciem w pamięci dzieci.

 

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki- medal „Przyjaciela przyrody”.
Kiełbaski i medale dla dzieci ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Resko za które bardzo dziękujemy .

K.K i K.C

Resko24.pl/ Przedszkole Miejskie w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x