Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

W związku z grą "Momo Challange" Policja zwraca się do rodziców, wychowawców i nauczycieli o wzmożoną czujność.

„Momo Challange” to forma gry, która rozprzestrzenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych i komunikatorów zainstalowanych w telefonach komórkowych. Gra polega na zaakceptowaniu zaproszenia „Momo”, makabrycznie wyglądającej lalki. Jeśli doda się ją do swoich kontaktów, Momo zaczyna przesyłać psychodeliczne wiadomości. „Ofiara” zaczyna również otrzymywać groźby oraz instrukcje przekonujące do wykonywania określonych zdań.

Gra „Momo” jest przede wszystkim niebezpieczna dla dzieci, ponieważ te ufające w prawdziwość postaci są skłonne do wykonywania ryzykownych poleceń. Dołączenie lalki MOMO do kontaktów skutkuje zainfekowaniem urządzenia użytkownika wirusem wydobywającym prywatne dane.

Momo grozi swoim ofiarom, że upubliczni ich dane, upubliczni dane osób najbliższych, wyrządzi szkodę członkom rodziny. Groźby wzbogacane są przerażającymi lub krwawymi obrazami. Momo zachęca do samookaleczeń oraz samobójstw.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.