Pin It

Dnia 22 października chętni uczniowie wraz z panią Elżbietą Kuc wybrali się do Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku, by wziąć udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom".

Zebraliśmy się na forum gimnazjum i w dobrych humorach pojechaliśmy busem do przedszkola . Po miłym powitaniu z panią dyrektor Marzanną Knap podzieliliśmy się na 3- osobowe grupy, rozdaliśmy pomiędzy sobą kolorowanki i uzgodniliśmy , do których grup pójdziemy. Okazało się ,że tego dnia obchodzono dzień dyni. Grupa ,w której byłam, miała iść do 4-letnich Tygrysków i Króliczków. Nie było czego się bać, bo dzieci świetnie się bawiły, jak samo jak i my.

Na początku czytaliśmy naszym młodszym kolegom i koleżankom wiersze o jesieni i opowiedzieliśmy ,,Bajkę o jesieni". Następnie bawiliśmy się w 2 zabawy. Jedna była na zasadzie ,,prawda, fałsz". Jedna z moich koleżanek z grupy czytała zdania. Kiedy dzieci uznały, że zdanie jest prawdziwe, musiały kręcić się wokół własnej osi, ale kiedy uznały, że zdanie jest fałszywe, musiały kucnąć. Potem nasi wierni słuchacze dostali kolorowanki, a my pożegnaliśmy się i poszliśmy do następnej – starszej grupy.

Zadawaliśmy im pytania do wierszy, czytaliśmy literacką zagadkę o ,,groźnym zwierzątku'' , który później okazał się być jeżem. Na wszystkie pytania dzieciaki odpowiedziały doskonale . Pytaliśmy czy lubią jesień i jesienne spacery , kiedy wokół kolorowy krajobraz. W podziękowaniu pani Kuc dostała dyplom, a my słodycze i wielkie odznaki, które sprawiły nam ogromna radość.

 

Moim zdaniem w przedszkolu miło spędziliśmy czas, który był odmianą zwykłego szkolnego poniedziałku. Dziękujemy bardzo za sympatyczne przyjęcie i pomoc w przeprowadzeniu akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Dagmara Stępień, klasa III gimnazjum

Aktywnosci ZS Resko 02

Aktywnosci ZS Resko 02

Resko24.pl/ Zespół Szkół w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x