Pin It

W środę, 21 listopada br. w godzinach wieczornych odbyły się ćwiczebne loty Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec krążący nad miastem wzbudził zainteresowanie mieszkańców.

Jak się okazało, maszyna Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podobne manewry wykonywała w innych rejonach naszego powiatu, m.in. w Łobzie i Węgorzynie. 

- W minionym tygodniu realizowane były ćwiczenia w Szczecinie dotyczące szkolenia pilotów do odbywania lotów nocnych przy użyciu gogli noktowizyjnych. Szkoleni byli jedni z najbardziej doświadczonych pilotów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego również na instruktorów, by mogli prowadzić ćwiczenia dla kolejnych pilotów. Szkolenie jest już zakończone - poinformowała nas Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Najbliższa naszej lokalizacji baza LPR znajduje się na lotnisku w Goleniowie. Stacjonujący tam śmigłowiec - Ratownik 11, dyżuruje w godzinach 7:00 - 20:00. Czyli o tej porze roku może się zdarzyć, że będzie wykonywał misje ratowniczą w zupełnej ciemności. Jak nas poinformowała Kinga Czerwińska z LPR, o tym czy lot będzie realizowany w warunkach nocnych ostatecznie decyduje pilot. Na tę decyzje wpływają różne czynniki, m.in warunki pogodowe.

 

Na terenie Reska lądowiskiem gminnym jest stadion miejski przy Alei Wolności. Podczas nocnego lądowania w warunkach lotu ratowniczego, załoga śmigłowca korzysta z asysty straży pożarnej. 

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x