Ruszyła budowa chodnika w Łabuniu Wielkim wraz ze zjazdami do posesji. Rozpoczęły się również prace modernizacyjne budynku w którym będzie świetlica wiejska.

Jak nas poinformował Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie, Wykonawcą robót budowlanych jest PPUH DROKON Kazimierz Jasik z siedzibą w Świdwinie. Wartość robót budowlanych wynosi 205.054,51 zł brutto. Planowane zakończenie prac ustalono do dnia 22.12.2018 r.

Połowę wartości inwestycji drogowej dofinansowała gmina Resko.

Świetlica w Łabuniu Wielkim została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Powstanie w już istniejącym budynku który zostanie zmodernizowany. Wykonawcą robót jest firma ZUBiK Resko.

Jak nas wcześniej poinformowała Patrycja Wypijewska, specjalista ds. inwestycji i budownictwa gminy Resko, w konkursie ogłoszonym przez PROW można było uzyskać dofinansowanie do 500 tys. złotych na daną miejscowość. Resztę środków musi dołożyć gmina Resko.

Maksymalne dofinansowanie jakie mogliśmy uzyskać w tym projekcie wynosi  63,63% danej inwestycji. Średnio budowa jednej świetlicy wraz z wyposażeniem pochłonie kwotę około 700 tys. złotych. W tym roku inwestycja będzie realizowana w Dorowie, również w tym roku częściowo Łabuń Wielki i Starogard. W Łabuniu Wielkim będzie to przebudowa istniejącego budynku, w Starogardzie będzie to przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku przy Szkole Podstawowej, natomiast w Dorowie powstanie zupełnie nowy obiekt .

Inwestycje Labun 02Inwestycje Labun 02Inwestycje Labun 02Inwestycje Labun 02Inwestycje Labun 02

Resko24.pl

 

Komentarze  

Ela
+37 # Ela 2018-11-24 19:10
Jak nic , musi być położona nowa nawierzchnia asfaltowa , a to wiąże się z nową drogą do Iglic :lol:
Zgłoś administratorowi
Andrzej Nowak
+33 # Andrzej Nowak 2018-11-24 21:47
Mogę Ela zagwarantować,że nowa nawierzchnia asfaltowa Łabuń- Iglice jest przypieczętowana na 2019r walka moja i twoja trwała przez kilka lat i zwodzono nas obietnicami teraz mamy pewność.
Zgłoś administratorowi
Inka
0 # Inka 2018-12-07 09:30
Mam nadzieje tylko ,że chodnik położony będzie NIE TYLKO NA ŚRODKU WIOSKI . na obrzeżach tez mieszkają ludzie z małymi dziecmi.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.