Pin It

Synoptycy ostrzegali i ich przewidywania się sprawdziły. Od godzin nocnych padał marznący deszcz i skutki tego odczuwają zarówno kierowcy, jak i piesi. Tradycyjnie płyta rynku miejskiego w Resku w całości pokryła się lodem.

Kierowcy, jak i piesi w całym regionie mają spory problem z poruszaniem się po jezdniach i chodnikach. W Runowie Pomorskim, gm. Węgorzyno, doszło do zderzenia trzech aut. W wypadku uczestniczyła piaskarka, samochód ciężarowy i osobowy. Na czas akcji ratunkowej droga była zamknięta. Około godz. 12 w Zajezierzu, gm. Łobez, kierowca samochodu dostawczego uderzył w drzewo. Został przewieziony do szpitala w Drawsku Pomorskim.

Około godz. 6.00 w Resku można było już dostrzec pierwsze służby drogowe, odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg i chodników. Na chodnikach nadal zalegała gruba warstwa lodu. Drogi już częściowo były posypane, dlatego część  pieszych przemieszczała się poboczem drogi.

Rynek w Resku zamienił się w "miejskie lodowisko", bezpieczna przeprawa po płycie rynku graniczyła z cudem.

W sobotę temperatura w ciągu dnia ma być dodatnia, ale może padać i sytuacja może się szybko zmieniać, dlatego apelujemy o szczególną ostrożność.

fot. Wypadek w Zajezierzu, gm. Łobez

Resko, 1 grudnia 2018 r.

Resko24.pl

 

Komentarze  

endi
+1 # endi 2018-12-02 19:46
Sorry taki mamy klimat.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x