Pin It

Synoptycy ostrzegali i ich przewidywania się sprawdziły. Od godzin nocnych padał marznący deszcz i skutki tego odczuwają zarówno kierowcy, jak i piesi. Tradycyjnie płyta rynku miejskiego w Resku w całości pokryła się lodem.

Kierowcy, jak i piesi w całym regionie mają spory problem z poruszaniem się po jezdniach i chodnikach. W Runowie Pomorskim, gm. Węgorzyno, doszło do zderzenia trzech aut. W wypadku uczestniczyła piaskarka, samochód ciężarowy i osobowy. Na czas akcji ratunkowej droga była zamknięta. Około godz. 12 w Zajezierzu, gm. Łobez, kierowca samochodu dostawczego uderzył w drzewo. Został przewieziony do szpitala w Drawsku Pomorskim.

Około godz. 6.00 w Resku można było już dostrzec pierwsze służby drogowe, odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg i chodników. Na chodnikach nadal zalegała gruba warstwa lodu. Drogi już częściowo były posypane, dlatego część  pieszych przemieszczała się poboczem drogi.

Rynek w Resku zamienił się w "miejskie lodowisko", bezpieczna przeprawa po płycie rynku graniczyła z cudem.

W sobotę temperatura w ciągu dnia ma być dodatnia, ale może padać i sytuacja może się szybko zmieniać, dlatego apelujemy o szczególną ostrożność.

fot. Wypadek w Zajezierzu, gm. Łobez

Resko, 1 grudnia 2018 r.

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

endi
+1 # endi 2018-12-02 19:46
Sorry taki mamy klimat.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x