Pin It

Gmina Resko od czerwca 2017 r. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Gminne Centrum Aktywności Lokalnej w Resku” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W czwartek, 6 grudnia mogliśmy obejrzeć jak się prezentuje nowe centrum.

Gminne Centrum Aktywności Lokalnej zaadaptowało budynek przy ul. Bohaterów Monte Cassino 9 w Resku. Kiedyś w tym budynku funkcjonował internat szkolny, później był tam lokal mieszkalny. Przez ostatnie lata budynek nie był użytkowany.

W Mikołajkowy wieczór, tuż po rozświetleniu choinki miejskiej, Mikołaj poprowadził mieszkańców Reska w stronę siedziby nowego Gminnego Centrum Aktywności Lokalnej (GCAL). Dla przybyłych gości pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej przygotowali gorącą herbatę i słodki poczęstunek.

GCAL będzie uzupełnieniem działań Centrum Kultury i realizować będzie zadania na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Resko z zakresu min. integracji społecznej, działalności szkoleniowej i oświatowej a także wykonywać zadania własne z zakresu: promocji, edukacji publicznej, kultury, przedsiębiorczości, wspierania i upowszechniania idei samorządowej w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych oraz wdrażania programów pobudzania aktywności społecznej.

Zajęcia grupowe z podopiecznymi będą prowadzili instruktorzy zajęć aktywizujących oraz wolontariusze. Warsztaty będą odbywały się według grafików, które wkrótce zostaną udostępnione.

Na realizację tego projektu, uzyskano dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości: 2 409 914, 65 zł.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x