Pin It

8 grudnia 2018 r. na Rynku w Resku, tuż przy zabytkowym Ratuszu, po raz kolejny odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, któremu towarzyszyła XVIII edycja akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.

Organizatorzy imprezy Centrum Kultury w Resku i Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy w Rodzinie „Arka” zaprosili do udziału mieszkańców Gminy Resko, wystawców, rękodzielników handlowców z terenu gminy, jak również spoza niej. Swoje stoiska zaprezentowały m.in.: Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Arka”, Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” Ługowina, Stowarzyszenie „Nasz Świat” z Prusimia, Stowarzyszenie „Łosośniczanki” , Warsztat Terapii Zajęciowej z Łabunia Wielkiego, Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka w Resku, Dom Pomocy Społecznej w Resku, świetlice wiejskie, Pani Maria Marcinkowska, Koło Rękodzieła przy Centrum Kultury.

Już po raz XVIII, dzięki hojnym sponsorom, odbyła się akcja „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, skierowana do najmłodszych mieszkańców gminy Resko z najbardziej potrzebujących pomocy rodzin. Paczki ufundowane na ten szczytny cel przez sponsorów, wręczał Mikołaj z pomocnikiem wraz z przedstawicielkami zarządu Stowarzyszenia „Arka” Paniami Ryszardą Podsadną i Marią Latochą. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za szczodrość i otwarte serce dla potrzebujących, wszystkim sponsorom. Bez Was Szanowni Państwo, ciężko byłoby zorganizować kolejne edycje charytatywnej pomocy „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Dziękujemy, że zawsze w jesteście z nami i wsparliście nasze działania po raz kolejny.
Wręczanie paczek dla najmłodszych przeplatane było zabawami taneczno - ruchowymi z animatorką Panią Mikołajową, podczas których dzieci wyśmienicie się bawiły.

Przed odwiedzającymi Kiermasz, wystawcami i w szczególności przed dziećmi i ich rodzinami wystąpiły dzieci i młodzież z koła instrumentalno-wokalnego Centrum Kultury, prowadzonego przez instruktora Pana Jacka Gajdzisa. Przedstawiony repertuar wprowadził wszystkich w przyjemny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Centrum Kultury podczas Kiermaszu zorganizowało Konkurs Bożonarodzeniowy dla dorosłych, a jury w składzie: Pani Danuta Mielcarek – Sekretarz Gminy Resko, Pani Jolanta Furman - dyrektor Centrum Kultury, Pani Alicja Tichanów – wice dyrektor Centrum Kultury, Pani Sylwia Grabowska – instruktor zajęć plastycznych i teatralnych w Centrum Kultury i Pan Zygmunt Święcicki – radny Rady Miejskiej w Resku oceniło prace konkursowe i nagrodziło autorów w trzech kategoriach :

Oryginalna i nietradycyjna potrawa wigilijna:
1. Pani Anna Szymańska – rolada postna
2.Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Arka”
3.Stowarzyszenie „Łosośniczanki”
trzy wyróżnienia dla Stowarzyszenia „Łosośniczanki”

Tradycyjny wypiek bożonarodzeniowy:
1.Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” Ługowina – babka adwentowa
2.Stowarzyszenie „Łosośniczanki”
3.Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” Ługowina
wyróżnienia: Stowarzyszenie „Łosośniczanki” , Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Arka”

Stroik Bożonarodzeniowy:
1.Pani Katarzyna Jaworska
2.Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” Ługowina
3.Pani Bogusława Nadzieja
wyróżnienia: Warsztat Terapii Zajęciowej z Łabunia Wielkiego, Stowarzyszenie „Łosośniczanki”, Pani Halina Babij

Nagrody wraz z gratulacjami wręczyły Starosta Powiatu Łobeskiego Pani Renata Kulik, Sekretarz Gminy Resko Pani Danuta Mielcarek i Dyrektor Centrum Kultury Pani Jolanta Furman.

Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej bożonarodzeniowej imprezie oraz tym, którzy pomagali w jej organizacji, serdecznie dziękujemy i życzymy spokojnych, rodzinnych i pełnych radosnych chwil przy świątecznym drzewku. (at)

Tekst i zdjęcia: Centrum Kultury w Resku

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x