Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Około godz. 19.30 zadysponowano zastępy straży pożarnej na ul. Polną w Resku. W opuszczonym sadzie, paliły się drewniane zabudowania gospodarcze.

Jest to teren nieużytkowany, lokalnie lepiej znany pod nazwą "ranczo". Od wielu lat koczują tam osoby bezdomne, nawet w okresie zimowym. Oprócz sadu, który rozciąga się tuż przy rzece Redze, było tam kilka, zdewastowanych, drewnianych zabudowań. Właśnie w tych pomieszczeniach, przebywali bezdomni. Kilka lat wstecz, mieszkało tam nawet kilka osób. Teren jest bardzo zaniedbany i zaśmiecony.

W miejsce pożaru skierowano dwa zastępy straży pożarnej z OSP Resko. Tuż obok rozciąga się teren zadrzewiony, istniało ryzyko rozprzestrzenienia się ognia. Na miejscu przebywały dwie osoby bezdomne, nie doznały żadnych obrażeń. Bezdomni korzystali z prowizorycznego piecyka, aby się ogrzać i to było prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia.

Około godz. 21.00 zakończono działania gaśnicze. 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.