Pin It

Dzisiaj (18.12) około godz. 15.00 zauważono ogień na poddaszu Zespołu Szkół w Radowie Wielkim. Pracownicy i podopieczni zdążyli się ewakuować z budynku jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych.

W miejsce akcji skierowano osiem zastępów straży pożarnej z powiatu łobeskiego oraz autocysternę z wodą z JRG Świdwin. Jak nas poinformował mł. kpt. Grzegorz Paluch, oficer prasowy KP PSP w Łobzie, ogień pojawił się na poddaszu budynku. Na strych obiektu prowadziło jedno wąskie wejście, co w znacznym stopniu utrudniało prowadzenie działań gaśniczych. Strażacy byli zmuszeni rozebrać konstrukcję sufitową pomieszczeń bezpośrednio pod strychem. Dzięki temu mogli swobodniej prowadzić działania gaśnicze.

Około godz. 19.20 pożar został opanowany, a działania ratowników polegały na dogaszaniu pojedynczych zarzewi ognia. W czasie akcji nikt nie ucierpiał, kilkudziesięciu pracowników i podopiecznych zdążyło się ewakuować z budynku jeszcze przed przyjazdem pierwszych zastępów straży pożarnej.  W czasie akcji wezwano zespół ratownictwa medycznego, najprawdopodobniej pod wpływem emocji pomocy ratowników potrzebował dyrektor Zespołu Szkół w Radowie Wielkim. 

Oprócz straży pożarnej i policji na miejscu pracowało również pogotowie energetyczne. Około godz. 20.00 na miejscu nadal pracowały zastępy straży pożarnej. Zniszczenia obiektu są bardzo duże, konstrukcja dachowa w znacznym stopniu uległa zniszczeniu, a pomieszczenia zostały zalane wodą. Na miejscu pojawili się również przedstawiciele władz powiatu łobeskiego.

Przy Zespole Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim działa stowarzyszenie "Sonira". Stowarzyszenie opiekuje się osobami z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową i autyzmem. Do placówki w Radowie Wielkim uczęszczają dzieci z całego regionu. Placówka bardzo prężnie działa i cieszy się dużą popularnością. Podopieczni to dzieci niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz autyści. W obiekcie Zespołu Szkół w w Radowie Wielkim działa Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Niepubliczne Gimnazjum oraz Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy. Placówka działa już od 14 lat.

Na tę chwilę ciężko określić, jak dalej będzie funkcjonowała, na pewno będzie potrzebna pomoc, Zespół Szkół w Radowie Wielkim dysponuje filią w Siedlicach, gm. Radowo Małe. Bardzo prawdopodobne jest to, że w okresie przejściowym, podopieczni będą zmuszeni korzystać z pomieszczeń filii w Siedlicach.

Relacja filmowa:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x