Pin It

Od nowego roku niedzielne zakupy będą możliwe tylko raz w miesiącu (z dwoma wyjątkami). Niedzielne zakupy będą możliwe tylko raz w miesiącu.

Zmiany, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami związkowców, wejdą w życie zaraz po nowym roku. Od początku 2019 r. już trzy niedziele będą niehandlowe. Motywem wprowadzenia ograniczeń było poprawienie losu blisko 1,2 mln pracowników handlu. W całym 2019 r. będzie 15 niedziel handlowych. 

W 2019 r. podobnie jak w 2018 i 2020 r. utrzymany będzie porządek niedziel handlowych przed najważniejszymi świętami katolickimi, czyli przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Sklepy będą otwarte w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w jedną niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Wielkanoc w 2019 r. wypada 21 kwietnia, dlatego niedziela poprzedzająca tę datę będzie niedzielą handlową – 14 kwietnia 2019 r. Przed Bożym Narodzeniem sklepy będą otwarte w niedziele 15 i 22 grudnia, co oznacza, że wszystkie 3 ostatnie niedziele grudnia będą handlowe.

Z zakazu handlu zostały wyłączone m.in. sklepy na dworcach kolejowych, na dworcach autobusowych, na lotniskach i w strefach wolnocłowych. stacje benzynowe, sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel (a nie jego pracownicy), obiekty gastronomiczne, których przeważająca działalność to działalność gastronomiczna. Otwarte w niedziele pozostaną zatem restauracje, kawiarnie, fast-foody, pizzerie, bary i tym podobne. Piekarnie, lodziarnie i cukiernie. Sklepy z prasą, z biletami komunikacji miejskiej i z wyrobami tytoniowymi, kwiaciarnie i sklepy z pamiątkami sklepy internetowe, placówki pocztowe.

Resko24.pl

Komentarze  

Antykomuna
-3 # Antykomuna 2019-01-03 12:11
Wolność! Wolny handel! Precz z komuną!
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x