Pin It

Wczoraj zakończyły się prace przy budowie chodnika w Łabuniu Wielkim. Nadal pozostaje problem zdewastowanej drogi powiatowej.

W sumie inwestycja pochłonęła ponad 200 tys. złotych, wybudowano 650 metrów chodnika. Chociaż w założeniach było tylko 620 metrów, dzięki zaangażowaniu wykonawcy udało się jeszcze ułożyć dodatkowe 30 merów. Budwę chodnika realizowała firma budowlana ze Świdwina. Koszty związane z inwestycją, po połowie pokryło Starostwo Powiatowe w Łobzie i gmina Resko.

Na miejscu zastaliśmy Andrzeja Nowaka, radnego miejskiego i Sławomira Marciniaka, sołtysa Łabunia Wielkiego. Jak deklarowali obaj panowie, inwestycja została wykonana bardzo dobrze i w krótkim czasie. Jak podkreślał Andrzej Nowak, duże ukłony kieruje w stronę nowego składu Rady Powiatu w Łobzie. Reakcja starostwa odnośnie tej inwestycji była bardzo szybka, dzięki temu dzisiaj już możemy się cieszyć nowym chodnikiem. Do pełni szczęścia brakuje tylko remontu drogi.

 - Pod koniec ubiegłego roku, jeszcze w trakcie budowy chodnika, pan Wiesław Bernacki z Zarządu Dróg Powiatowych deklarował, że będzie również remont drogi. Nawet uczulał wykonawcę, aby wyżej osadzali krawężniki, tak aby można było położyć nowy asfalt. Cieszymy się nowym chodnikiem, ale zniszczona droga również wymaga pilnego remontu - mówi Sławomir Marciniuk, sołtys Łabunia Wielkiego.

Odnośnie ewentualnego remontu drogi, niestety nie mamy dobrych informacji. Jest to inwestycja, która już od ponad 25 lat jest przekładana na kolejne lata. Jak wiadomo, w 2019 roku droga powiatowa z Łabunia Wielkiego do Iglic nawet nie została ujęta w budżecie powiatu. Na przedświątecznej sesji Rady Miejskiej w Resku, radni podjęli temat remontu wspomnianej drogi. Więcej informacji w artykule: "Ja się pytam! Gdzie jest moja droga?" Radni o powiatowych inwestycjach.

- Ja takiej deklaracji nie mogłem złożyć, ponieważ to się wiąże z dużymi finansami. Na ten rok na pewno, przynajmniej na dzień dzisiejszy, na pewno nie ma. Tak inwestycja wiąże się z planami, również finansowymi. Remont tej drogi to jest kilka milionów złotych. Może o tym będzie mowa w najbliższym czasie, ale ja na dzień dzisiejszy nie mam takiej informacji. Owszem mówiłem odpowiednim ułożeniu nowych krawężników, w przypadku ewentualnego remontu drogi, ale nie określiłem terminu kiedy ten remont zostanie zrobiony. Faktem jest, że jak już jest nowy chodnik, to do nowej nakładki jest już bliżej, ale dzisiaj takich deklaracji nie ma. To wszystko może się jednak zmienić, chociażby z powodu decyzji jakie podejmą radni powiatowi. My jesteśmy tylko wykonawcą - powiedział Wiesław Bernacki z Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie.

Nowy chodnik w Labuniu Wielkim 14

Radny miejski, Andrzej Nowak ripostuje.

- Będziemy robili wszystko, aby ta droga została wyremontowana. Przez te wszystkie lata składaliśmy wiele wniosków i otrzymywaliśmy wiele zapewnień, łącznie z tym ostatnim, że w 2019 roku zostanie ułożony nowy asfalt! Teraz jak nie będzie remontu drogi, nowe krawężniki mogą zostać zniszczone. Wystarczy, że przejedzie po nich ciężarówka lub ciągnik. Oprócz tego wystające krawężniki utrudniają swobodny dojazd do posesji. Na co mamy czekać? Na to, że nowy chodnik zostanie zniszczony, bo nie będzie remontu drogi? Jako Rada Miejska w Resku, złożymy kolejny wniosek do Starostwa Powiatowego w Łobzie i nadal będziemy walczyli o remont tej drogi. Mamy już dosyć obiecywania - powiedział Andrzej Nowak.

Przez wiele lat Łabuniu Wielkim w ogóle nie było chodnika, ruch pieszych odbywał się poboczem drogi. Budowa chodnika na pewno wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Do wybudowania zostało jeszcze kilkadziesiąt metrów chodnika w okolicy skrzyżowania z drogą Resko - Modlimowo. Niestety, ze względu na nie uregulowane sprawy geodezyjne, ten odcinek zostanie wykonany w późniejszym czasie.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Oszukana
+3 # Oszukana 2019-01-10 21:40
Mamy piękny chodnik.Przepraszam panie Andrzeju że nie głosowałam na pana. Bardzo w brutalny sposób okłamano mnie co do starań pańskich dla naszej wsi teraz po wyborach już to widać ale po wyborach Oni widocznie chcieli pana wysadzić dziękować Bogu że tak się nie stało Łabuń Wielki zaczyna nam pięknieć
Zgłoś administratorowi
mieszkanka
-18 # mieszkanka 2019-01-11 11:57
Gratuluję chodnika, tylko Pan Nowak mógłby wspomnieć że to poprzednia Rada Powiatowa zabezpieczyła w budżecie pieniądze na budowę chodnika, i to dzięki poprzedniemu staroście były pieniądze , Pan Nowak o tym dobrze wie bo sam cztery litery lizał będąc członkiem partii PSL, a jak osiągnął cel to się z PARTII WYPISAŁ. I poszedł do PIS-u. A powiedział mieszkańcom że pieniądze na drogi zostały zamrożone?Będzie jak zawsze lawirował.Co z drogą do Iglic?
Zgłoś administratorowi
Dopierdator
+5 # Dopierdator 2019-01-12 12:59


Nie ma co trzeba protestować!!! 8)
Zgłoś administratorowi
endi
+18 # endi 2019-01-14 12:15
Zdjęcia niczym z programu TOP MODEL, dziękczynny komentarz anonimowej osoby. Czy aby nie za dużo w tym lansu. Panie daj pan spokój.
Zgłoś administratorowi
Janusz Kurła-Nosacz
+9 # Janusz Kurła-Nosacz 2019-01-15 19:17
Jakoś inaczej wspomnam ten program. Na Tapecie Madl raczej się nie załapią... prędzej na Chłopaków do wzięcia. Jeden nawet mógłby być sobowtórem Szczeny.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x