Pin It

Dnia 17 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół w Resku odbył się specjalny apel, z udziałem uczniów, wychowawców i nauczycieli, poświęcony tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska – Pawłowi Adamowiczowi. Dyrektor ZS Resko p. Dariusz Siemasz zaprosił na tę okoliczność prezesa Klubu Szkół Westerplatte p. Adama Szatkowskiego, który w poruszający sposób opowiedział o zmarłym.

Z kart historii…

Obecna Szkoła Podstawowa w Resku otrzymała imię dowódcy spod Westerplatte – mjr. H. Sucharskiego w 1972r. (ówczesna SP nr 2). W 1990r. odbyło się w Gdańsku założycielskie spotkanie delegatów 30 zainteresowanych szkół z całej Polski, noszących imię Westerplatczyków, wśród nich – nasza szkoła. Powołano Klub Szkół Westerplatte, którego prezesem do dzisiaj jest dyrektor p. Adam Szatkowski.

 

W sympozjach uczestniczyli - wówczas jeszcze żyjący - żołnierze bohatersko broniący polskiego wybrzeża w dn. 1-7 września 1939r. Obecnie spotykają się rodziny Westerplatczyków, którym prezydent Paweł Adamowicz często towarzyszył. W zadumie i skupieniu wysłuchano wzruszającej opowieści p. Adama, której główną postacią był prezydent Gdańska. Pamięć o nim uczczono minutą ciszy. (JW)

Resko24.pl/ Zespół Szkół w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x