Pin It

Poezja jest niewątpliwie dziedziną sztuki. Już od czterech lat wiosną celebrujemy jej święto, organizując Reską Wiosnę Poezji, którą patronatem objął burmistrz Reska. W tym roku przygotowania rozpoczęliśmy już na początku stycznia, bowiem okazja ku temu jest wyjątkowa.

W naszym mieście odbędzie się prapremiera Światowych Dni Poezji pod auspicjami UNESCO, natomiast premiera tego wydarzenia będzie miała miejsce w Warszawie.

Organizatorem Światowych Dni Poezji w Polsce jest pan Aleksander Nawrocki, którego będziemy gościć. Obchody te zbiegną się z inauguracją wojewódzkiej imprezy pod nazwą Zachodniopomorska Wiosna Poezji. To wszystko już 21 marca o godzinie 17.00 w Centrum Kultury. Oczywiście o szczegółach będziemy na bieżąco informować.

 

Pragniemy przybliżyć sylwetki poetów tworzących w naszym województwie i ich dzieła. Prezentowane są galerie jednego wiersza w kilku miejscach naszej gminy. Z utworami będzie można się zapoznać w: Zespole Szkół, Szkole Podstawowej w Resku oraz Starogardzie, a także w Centrum Kultury. Każdego tygodnia zostanie zaprezentowany inny twórca i jego wiersz. Spójrzmy na świat oczami poetów, a będzie niezwykły, piękny i pełen wrażliwości.

Joanna Murat
nauczycielka j. polskiego
w Zespole Szkół w Resku

Resko24.pl/ ZS w Resku

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x