Pin It

Dzisiaj, około godz. 21, zastępy straży pożarnej zostały skierowane do pożaru mieszkania. Podczas akcji gaśniczej doszło do wybuchu butli z gazem. Ucierpiało pięciu strażaków.

- Mamy pięciu poszkodowanych strażaków, 4 z OSP Węgorzyno i 1 z JRG Łobez. W tej chwili ich stan jest stabilny, są w kontakcie. Jeden ze strażaków z OSP Węgorzyno ma poparzoną twarz, jest już zaopatrywany przez ratowników medycznych. Na miejscu mamy dwa zespoły ratownictwa medycznego. Paliło się mieszkanie, osoby przebywające w tym mieszkaniu zdążyły się ewakuować przed przybyciem straży pożarnej, im nic już nie zagraża. W czasie gdy w miejsce pożaru wchodziły pierwsze roty, doszło do eksplozji butli gazowej. Na miejscu dwa zespoły ratownictwa medycznego udzielają pomocy poszkodowanym strażakom. Czekamy na kolejny zespół ratownictwa medycznego. Pożar mieszkania został już opanowany, jednak jego konstrukcja została naruszona - powiedział mł. kpt. Grzegorz Paluch, oficer prasowy KP PSP w Łobzie.

Pozostali strażacy, mają mniej rozległe obrażenia. Siła uderzenia była na tyle duża, że z samochodów gaśniczych wyleciały szyby. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej oraz zespoły ratownictwa medycznego. Akcja nadal trwa.

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x