Pin It

Kamil Zawadzki to osoba, którą większość naszego miasta już zna. Kamil aktywnie angażuje się w prace na rzecz lokalnej społeczności, co już niejednokrotnie udowodnił. Zależy mu na wspólnym dobru i wzajemnej współpracy z różnymi środowiskami, nie tylko z młodzieżą.

W bieżącym roku nadarzyła się okazja, aby nasze LO im. K. K. Baczyńskiego wytypowało swojego kandydata do Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Wybór był oczywisty, po dłuższym zastanowieniu Kamil zgodził się reprezentować naszą szkołę. Zgłoszenie należało wysłać do 9 stycznia 2019 roku, a na wyniki posiedzenia Kapituły, która dokonała wyboru członków rady na rok 2019 spośród młodzieży z całego województwa musieliśmy poczekać do 15 stycznia. Szczęśliwie okazało się, że Kamil znalazł się w gronie 35 wybranych radnych RMWZ.

22 stycznia 2019 roku w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego odbyło się pierwsze spotkanie RMWZ, w którym brali udział dwaj uczniowie naszego liceum z klasy 3B: Kamil Zawadzki, który jak zostało wcześniej wspomniane jest członkiem RMWZ oraz Marcel Kasprzak, którego Kamil postanowił zaprosić jako swojego gościa. Wybór osoby towarzyszącej Kamilowi w tym dniu nie był przypadkowy, Marcel wspierał Kamila zarówno podczas podejmowania decyzji o kandydowaniu jak i w okresie oczekiwania na wyniki prac Kapituły, a także podczas pierwszego spotkania RMWZ, jest osobą, na którą nasz młody radny zawsze może liczyć. Podczas spotkania jako pierwszy głos zabrał Pan Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, który zwrócił uwagę na to, że w życiu każdego człowieka najważniejsze jest to, jaką wartość pokazuje innemu człowiekowi oraz pogratulował młodym radnym wyboru i życzył miłej, owocnej pracy.

 

 

Następnie głos zabrała Pani Maria Ilnicka-Mądry Przewodnicząca Sejmiku Województwa, która opowiedziała zgromadzonym historię powstania samorządu terytorialnego w formie w jakiej funkcjonuje obecnie i przedstawiła na czym polega jego rola w państwie demokratycznym oraz wyjaśniła co to jest decentralizacja władzy. Następnie głos zabrały przedstawicielki Sekretariatu do spraw Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, Pani Maria Ludwiczek oraz Pani Magdalena Samuł-Szerwińska, które przedstawiły zasady i cele funkcjonowania RMWZ, i zachęciły młodzież do aktywnej współpracy.

Mamy nadzieję, że Kamil będzie owocnie pracował w Radzie Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, z korzyścią dla lokalnej młodzieży, a także nabierze nowych doświadczeń, które przydadzą mu się w życiu prywatnym. Gratulujemy wielkiego sukcesu i czekamy na inne.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Nauczyciel
-22 # Nauczyciel 2019-01-23 16:52
Przepraszam kto, zna ??? Chłopak z pisu, czyli dobrej zmiany, ciekawe czy dotrzyMA słowa cokolwiek to znaczy !!
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-18 # Rubaszny Roman 2019-01-23 18:56
Jaki tam chłopak z PiS. Zgłosił się na listę, raczej wątpię w związek z Partią, powątpiewam w poparcie...

A zna ktoś jego czyny i dokonania?
Zgłoś administratorowi
Taktak
-22 # Taktak 2019-01-25 19:42
Haha xd Pięknie :]
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x