Pin It

W piątek, w godzinach wieczornych doszło do pożaru w pomieszczeniu piwnicznym jednego z bloków mieszkalnych w Starogardzie, gm. Resko. Dwie osoby przetransportowano do szpitala w Drawsku Pomorskim.

Około godz. 23, kilka zastępów straży pożarnej z OSP Resko i JRG Łobez uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru piwnicy. Jak nam się udało ustalić, w piwnicy spał mężczyzna, który prawdopodobnie zaprószył ogień. Nie był to  mieszkaniec tego bloku. Po chwili w całym budynku doszło do dużego zadymienia, ewakuowano wszystkich mieszkańców. Dwie osoby, babcia z wnuczkiem, zostały przetransportowane do szpitala w Drawsku Pomorskim. Najprawdopodobniej zatruły się spalinami.

Mężczyzna który przebywał w piwnicy, oprócz tego, że nawdychał się dymu, nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Odmówił transportu do szpitala. Po dokładnym przewietrzeniu pomieszczeń, wszyscy bezpiecznie mogli powrócić do swoich mieszkań.

 

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x