Pin It

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany.

Uwaga! Z uwagi na informację o planowanym ogłoszeniu żałoby narodowej związanej z pochówkiem Jana Olszewskiego byłego premiera i działacza opozycji antykomunistycznej, która ma się rozpocząć w najbliższy czwartek 14 lutego i potrwać do soboty do godziny 18, Organizator podjął decyzję o przełożeniu terminu wykonania tańca na 20 lutego 2019 r. godzina 14.30 Rynek w Resku.

 

W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała, albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić? Posiadanie prawa, które stwierdza, że seks bez zgody jest gwałtem, dałoby jasno do zrozumienia, że to ty i tylko ty masz prawo decydować o swoim ciele.

 Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne.

Wszystkie mamy prawo do kontaktów intymnych bez przemocy!
Tylko „tak” oznacza zgodę, a „nie” znaczy „nie”.
To musi się stać oczywiste.

 

W Resku akcja One Bilion Rising/Nazywam się Miliard organizowana jest po raz drugi. Organizatorem jest Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Resku działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Resku.

Zapraszamy do udziału w akcji! Informacje dotyczące organizacji akcji w Resku oraz prób układu tanecznego dostępne są na stronie https://www.facebook.com/One-Billion-RisingNazywam-si%C4%99-Miliard-Resko-319312848581111/

Tak akcja wyglądała w ubiegłym roku:

Resko24.pl

Komentarze  

aa
-5 # aa 2019-02-07 22:11
Nie promujcie lewactwa dżenderowego, feministycznych bredni i femifaszyzmu.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x