Pin It

Dziś (5 marca) na rynku naszego miasta młodzież z Zespołu Szkół w Resku wspólnie z uczniami ze Starogardu wystąpiła w happeningu zwiastującym Wiosnę Poezji.

W ten sposób młodzi ludzie pragnęli zwrócić uwagę na Reską Wiosnę Poezji, która już czwarty rok wpisuje się w klimat miasta. Godzina występu -15-ta, nie była przypadkowa, gdyż o tej porze na naszych ulicach panuje największy ruch, tym samym uczniowie chcieli wzbudzić zainteresowanie mieszkańców tegorocznym wydarzeniem. Przypomnę tylko, bowiem pisałam już wcześniej, że obecnie trwają przygotowania do inauguracji IV edycji Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji, której wojewódzkie otwarcie odbędzie się w Resku. Będzie ono jednocześnie prapremierą Światowych Dni Poezji pod auspicjami UNESCO.

Uczniowie w dzisiejszym repertuarze zaprezentowali wiersze poetów zachodniopomorskich oraz nastrojowe piosenki. Swój występ zakończyli przypomnieniem, że uroczystość odbędzie się w Centrum Kultury 21 marca o godz. 17.00 i słowami, że nie może Państwa zabraknąć.

 

Dzisiaj dla mieszkańców Reska wystąpili: Aleksandra Adamowicz, Natalia Kajma, Zuzanna Kędzierska, Julia Klepczyńska, Martyna Kowalczyk, Hanna Kurzyk, Wojciech Leszczyński,. Ada Ostrowska, Piotr Parzyszek, Weronika Pniewska, Kornel Soroczyński, Maria Strózikowska, Bartek Wnuczyński, Aniela Zięba.

W imieniu organizatorów
Joanna Murat

Fotorelacja Resko24.pl

zdjęcia Piotr Bartnicki, Oliwier Junik

Relacja filmowa:

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x