Pin It

W dniach 24.02-2.03. 2019 r. uczniowie klasy sportowej - IV A uczestniczyli w obozie narciarskim w Lądku Zdroju. Dzieci uczyły się nie tylko jazdy na nartach, ale również integracji, wzajemnej pomocy, szacunku dla piękna natury jak również spędzania wolnego czasu bez urządzeń multimedialnych. Codziennie uczestniczyły w intensywnych czterogodzinnych zajęciach prowadzonych przez instruktorów PZN oraz wychowawców, co znacznie zwiększyło narciarskie umiejętności wszystkich uczestników obozu.

Po szkoleniu uczniowie mieli zaplanowane zajęcia dodatkowe m.in. zwiedzanie Lądka Zdroju i Kopalni Złota, pobyt w jaskini Rochowskiej oraz w Aquaparku w Kłodzku.

W przeddzień zakończenia obozu odbyły się zawody narciarskie – sprawdzian nabytych umiejętności. W związku z niesprzyjającą pogodą zostały one przeprowadzone podczas jazdy nocnej przy sztucznym oświetleniu, co utrudniło warunki sprawdzianu. Wszyscy uczestnicy zdali sprawdzian z wyróżnieniem.

Najlepsze wyniki

kategorii dziewcząt:
1 miejsce – Wiktoria Bus
2 miejsce – Julia Grabowska
3 miejsce – Lena Znajewska

 

kategorii chłopców:
1 miejsce – Wojciech Tomala
2 miejsce – Filip Zieliński
3 miejsce – Henryk Sojka

Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Obozy w klasach sportowych są podstawą do kształcenia przyszłych zawodników. Uczestnicząc w takim obozie młodzi sportowcy kształtowali nie tylko sprawność ogólną, ale również poznali nową atrakcyjną formę rekreacji, której część z nich mogłaby nigdy nie spróbować.
Chcielibyśmy bardzo podziękować dyrektorowi szkoły panu Dariuszowi Siemaszowi za ogromną pomoc w organizacji obozu, opiekunom p. Romanowi Gojlikowi i p. Arkadiuszowi Majewskiemu za cierpliwość i wyrozumiałość, kierowcom za bezpieczną podróż i pomoc podczas obozu, rodzicom oraz sponsorom.

Wychowawca
Justyna Grankowska oraz uczniowie IV A

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x