Pin It

W październiku ubiegłego roku, informowaliśmy o planach przebudowy zatoczki autobusowej w Resku. Realizacja inwestycji cały czas trwa, ale już dzisiaj można zaobserwować pierwsze efekty prowadzonych prac.

Gmina Resko na realizację tego zadania, uzyskała dofinansowanie w wysokości 869.550,91zł. Projektem budowlanym objęta została przebudowa oraz rozbudowa drogi - ul. Krótkiej w Resku wraz z przystankiem autobusowym i niezbędną infrastrukturą techniczną. 

W ramach inwestycji zaplanowano ułożenie nowych krawężników, obrzeży, regulację pionową studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, studni telekomunikacyjnych, studni oraz zaworów wodociągowych, zaworów gazowych. W zakres całego projektu wchodzi także wykonanie systemu oświetlenia ulicznego, skablowanie napowietrznej linii elektroenergetycznej sieci nN, wykonanie kanalizacji teletechnicznej, kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Stare chodniki i drogę asfaltową zastąpią nawierzchnie wykonane z kostki brukowej betonowej oraz z płyt kamiennych uzupełnionych kostką kamienną. Zatoka autobusowa zostanie wykonana z kostki kamiennej. Na terenie placu przewidziano obszary przygotowane pod przyszłe nasadzenia zieleni.

 

Od strony zatoki autobusowej zostanie ustawiona nowa wiata przystankowa typu lekkiego. Wiata wyposażona zostanie w moduły fotowoltaiczne bezramkowe wykonane w technologii typu szkło-szkło z krzemowymi, monokrystalicznymi ogniwami fotowoltaicznymi. Wiata wyposażona będzie w podgrzewaną ławkę z oparciem i siedziskiem z drewna. Załączenie funkcji grzania będzie następowało gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 10°C. Na każdym z krańców ławki zamontowane będą porty USB.

Kamień i kostka na pewno przetrwa długie lata, ale biorąc pod uwagę siłę "lokalnych dewastatorów" los superwiaty wydaje się być niepewny.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x