Pin It

18 marca 2019 roku w Szczecinie w Operze na Zamku Książąt Pomorskich odbyła się kolejna sesja RMWZ. Delegacja z Reska również była tam obecna. Reskie liceum reprezentowali uczniowie klasy 3B LO: Kamil Zawadzki – radny RMWZ i Marcel Kasprzak, który był również z Kamilem na pierwszym spotkaniu rady oraz uczennice klasy 2A LO: Marita Romańczuk i Natalia Niewczas. Nasza delegacja była jedyną tak liczną reprezentacją, ponieważ Kamil jako jedyny z radnych RMWZ wykorzystał możliwość zaproszenia 3 osób ze swojej szkoły.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza część to spotkanie z Panem Olgierdem Geblewiczem Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego w ramach cyklu „Demokracja w praktyce”, który jest organizowany przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego od 2018 roku. W 2019 roku pierwsze takie warsztaty odbyły się w Zespole Szkół w Resku, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Pan Marszałek opowiadał o swojej działalności nie tylko w regionie ale także w kraju oraz w Europie. Opowiadał również o działaniach podejmowanych przez władze województwa aby zachęcić młodych ludzi do pozostania w naszym regionie. Spotkanie było bardzo interesujące.

Kolejną częścią spotkania była sesja RMWZ. Podczas sesji radni w formie głosowania: wprowadzili zmiany do statutu rady, przyjęli sprawozdanie oraz protokół wyborczy z poprzedniego posiedzenia, ponadto podjęli wstępne decyzje dotyczące współpracy z gruzińską młodzieżą oraz współpracy z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Śląskiego. Dodatkowo radni RMWZ wyrazili chęć udziału w Europejskim Tygodniu Młodzieży. Na sesji poinformowano również wszystkich o działalności rady między sesjami – reprezentacja RMWZ zakwalifikowała się na Kongres w Słupsku.

Jak widać Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego prężnie pracuje. Prawdopodobny termin kolejnej sesji to 2 kwietnia 2019 roku, wtedy również ma odbyć się spotkanie z młodzieżą z Gruzji.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x