Pin It

Czy jemiołuszka składa jajka w Polsce? Czy sikorka bogatka lubi nasionka? Jak śpiewa skowronek?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań o ptakach, które można spotkać na co dzień znają uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny zapoznaliśmy się bliżej z przedstawicielami awifauny. Ponadto, tradycyjnie już uczniowie wybrali się na przemarsz przez Starogard niosąc plakaty informujące o zagrożeniu wynikającym z wypalania traw – niestety jest to temat ciągle aktualny wiosną.

Organizacją tego dnia zajął się Samorząd Uczniowski i dzięki współpracy z Nadleśnictwem Resko mogliśmy spędzić czas rozwijając swoją świadomość proekologiczną oraz wiedzę o ptakach. Bardzo dziękujemy panu nadleśniczemu Janowi Wais za pomoc w przygotowaniach do tego wydarzenia.Magda

Marcinkowska-Trela

 

Resko24.pl/SP Starogard

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x