Pin It

Dzieci z klas pierwszych i drugich ze szkoły podstawowej w Resku po raz kolejny przekonały się, że matematyka jest wszędzie… Pan Jacek ze Stowarzyszenia 2Piny przeprowadził zajęcia, w których wzięły udział dwie grupy dzieci.

Zajęcia z wykorzystaniem zestawów klocków lego "More to math" przeznaczone są dla dzieci potrafiących czytać od lat 6 do 10. Polegają na rozwiązywaniu realnych zadań matematycznych z wykorzystaniem klocków. Każdy uczeń otrzymał kartę pracy – dzięki czemu pracował w swoim indywidualnym tempie. Zadania polegały na budowaniu i analizowaniu różnego rodzaju rozwiązań.

Nie ma jednego dobrego sposobu – ważne, żeby było zgodne z wytycznymi. Dzieci się bawią, a przy okazji uczą podstaw matematyki. Dzieci kochają klocki lego, a więc zabawa, która staje się nauką, jest czymś fascynującym. Dzieci wykazały się kreatywnością, wykorzystały swój często nie odkryty potencjał, czasem trzeba było wyjść poza pewne wyuczone schematy, a przy tym do głosu doszły emocje.

Efekt jest taki, że teraz spojrzymy na klocki lego jeszcze inaczej i wykorzystamy je do nauki. Będziemy się przy tym dobrze bawić i zdobywać nowe umiejętności. Koordynator przedsięwzięcia – Renata Roszyk

Resko24.pl/SP Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x