Pin It

Po wyborach samorządowych ruszyła w gminach fala podwyżek opłat za śmieci. Powód jest jeden – urealnienie stawek w związku z wyższymi kosztami składowania, energii i transportu. Resort środowiska jest natomiast zdania, że gminy powinny de facto obniżać opłaty – poprzez wdrażanie selektywnej zbiórki – bo zaczyna się czas, w którym surowce wtórne będą miały swoją wartość.

Od ostatnich wyborów samorządowych mieszkańcy kolejnych gmin są informowani o podwyżkach opłat za wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Sięgają one od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 proc.

Radni z Reska o podwyżce zdecydowali w Uchwale z 24 stycznia 2019 roku. W efekcie na terenie gminy Resko, już obowiązują nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Różnicuje się stawki  i opłaty w zależności od liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość lokalową lub budynkową jednorodzinną, w następujący sposób: 

  1. od pierwszej osoby - 17,00 zł
  2. od drugiej osoby - 15,00 zł
  3. od trzeciej osoby - 13,00 zł
  4. od czwartej osoby - 11,00 zł
  5. od piątej osoby i hardej następnej - 5,00 zł

Wyższa stawka opłaty obowiązuje w przypadku, kiedy odpady komunalne nie są zbierane ani odbierane w sposób selektywny:

  1. od pierwszej osoby - 27,00 zł
  2. od drugiej osoby - 24,00 zł
  3. od trzeciej osoby - 21,00 zł
  4. od czwartej osoby 18,00 zł
  5. od piątej osoby i każdej następnej - 7,00 zł

 

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x