Pin It

Zawodnicy sekcji tenisa stołowego LKS Mewa Resko w czasie ostatniego weekendu wzięli udział w dwóch turniejach sportowych. W sobotę 5 zawodników wystąpiło w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa TKKF BŁYSKAWICA w Łobzie. Gminę Resko reprezentowali: Marcel Góra, Szymon Dziewiór, Karol Mętel, Romuald Lewandowski oraz Dariusz Znajewski.


Ostatecznie miejsca na podium turnieju prezentują się następująco:
Marcel Góra – I miejsce – kategoria MŁODZIK
Szymon Dziewiór – II miejsce – kategoria MŁODZIK
Karol Mętel – II miejsce – kategoria JUNIOR
Dariusz Znajewski – II miejsce – kategoria SENIOR
Karol Mętel – II miejsce – kategoria OPEN
Romuald Lewandowski – VIII miejsce – kategoria OPEN

W niedzielę 31 marca 4 zawodników naszego klubu reprezentowało gminę Resko w prestiżowym turnieju – Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Kadetów i Młodzików w Stepnicy. Warto zaznaczyć, że zawody te cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wysoka frekwencja zawodników. Zmagania uczestników turnieju stały na bardzo wysokim poziomie, w turnieju wzięły bowiem udział najlepsze drużyny kadetów i młodzików z całego województwa zachodniopomorskiego. Nasi zawodnicy wystąpili w dwóch drużynach.

Zespół w składzie: Karol Mętel i Kamil Brzeziński wywalczył miejsce na podium i zakończył zawody z brązowym medalem. Natomiast drużyna: Marcel Góra oraz Szymon Dziewiór zajęła bardzo dobre V miejsce. Warto podkreślić, iż udział młodych zawodników w turniejach ma na celu nie tylko popularyzację gry w tenisa stołowego, ale również propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x