Pin It

Jarmark Wielkanocny Resko 2019 04W tym roku – w niedzielę 7 kwietnia - pogoda jak nigdy sprzyjała działaniom Centrum Kultury w Resku, które po raz kolejny zorganizowało Jarmark Wielkanocny.

Na Rynku w Resku stanęły stoiska handlowe i wystawiennicze, które kusiły licznie przybyłych mieszkańców i przyjezdnych m.in. rękodziełem: wielkanocnymi stroikami, kartkami, ozdobami, palmami, zabawkami dla dzieci, a także pysznymi ciastami, wędlinami, miodem, nalewkami . Swoje dzieła prezentowali i sprzedawali indywidualni rękodzielnicy, jak również stowarzyszenia działające na terenie gminy Resko: Stowarzyszenie „Arka” z Reska (dochód ze sprzedaży przeznaczyło na rzecz chorej Zuzi z Reska),

Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” z Ługowiny, Stowarzyszenie ”Łosośniczanki” z Łosośnicy, Stowarzyszenie „Nasz Świat”z Prusimia, Stowarzyszenie "Przyjaciele Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Resku", Warsztat Terapii Zajęciowej z Łabunia Wielkiego.

 

Podczas Jarmarku przeprowadzony został Konkurs Wielkanocny w trzech kategoriach: potrawa wielkanocna, wypiek wielkanocny oraz ozdoba wielkanocna „Kurczak lub zając inny niż wszystkie”. Komisja w składzie p. Jan Czaban - przewodniczący Rady Miejskiej w Resku, p. Zygmunt Święcicki – w-ce przewodniczący Rady Miejskiej w Resku, p. Jolanta Furman – dyrektor Centrum Kultury w Resku, p. Alicja Tichanów – w-ce dyrektor Centrum Kultury w Resku oraz p. Sylwia Grabowska – instruktor artystyczny w Centrum Kultury, spośród 12 potraw, 10 wypieków i 11 ozdób wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych:
potrawa wielkanocna

I m - Anna Szymańska – zupa wielkanocna z gniazdkiem

II m - Stowarzyszenie „Arka” - pasztet z żurawiną

III m - Stowarzyszenie „Nasz Pasja”- pasztet w cieście

wyr. Stowarzyszenie” Łosośniczanki” - kosz wielkanocny Krystyna Skwirzyńska - jajka z farszem (żagle, tulipany, koszyczki) Stowarzyszenie ”Łosośniczanki”- mazurek na słonowypiek wielkanocny

I m - Hanna Hagno - mazurek kajmakowy z bakaliami

II m - Stowarzyszenie „Arka” - sernik wielkanocny

III m - Stowarzyszenie „Arka” - mazurek wielkanocny

wyr. Wiesława Stelmach - pascha Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” Ługowina Wiesława Stelmach – mazurek wielkanocnyozdoba „Kurczak lub zając inny niż wszystkie”

I m - Stowarzyszenie „Nasz Świat” Prusim – zając Henryk i kaczka Barbara z wikliny

II m - Danuta Moszczyńska - para zajęcza ze sznurka

III m - Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” Ługowina - zającewyr. Jolanta Majczyk – zające ze sznurka Halina Babij – zające i kurczaki w szydełkowych koszyczkach Stowarzyszenie „Nasze Miejsce na Ziemi” Ługowina – zając w koszyku Na zakończenie Jarmarku wręczono również nagrody i wyróżnienia w „Konkursie wielkanocnym” dla dzieci i młodzieży, rozstrzygniętym 2 kwietnia.

Dyrekcja Centrum Kultury życząc wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, dziękuje jednocześnie wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w Jarmarku Wielkanocnym i zaprasza serdecznie na kolejne imprezy organizowane przez Centrum Kultury.

Resko24.pl/ Centrum Kultury w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x