Pin It

XV Łobeska Baba Wielkanocna zapisała się na kartach historii powiatu, jako kolejne wydarzenie kulturalne. Pojawiło się ponad 80 wystawców z całej Polski, miłośników rękodzieła, wspaniałe zespoły pieśni i tańca jak również goście z zagranicy.

Wielkie otwarcie Dnia Pierwszego XV ŁBW w wykonaniu Renaty Kulik Starosty Łobeskiego oraz Piotra Ćwikły Burmistrza Łobza zachęciło wszystkich do wspólnego jarmarcznego biesiadowania. Kolorowe stoiska przepełnione kwiatami, jajeczkami, zajączkami, wspaniałe aromaty prezentowanych wyrobów i skoczna muzyka towarzyszyły przez całą sobotę.

Pierwszy dzień był pełny atrakcji ze względu na przeprowadzenie pierwszej części najstarszego konkursu pn. Wypieki i Wyroby Wielkanocne w kategoriach: NAPOJE, POTRAWY WIELKANOCNE, OZDOBY i PISANKI. Drugi dzień Łobeskiej Baby rozpoczął się od mszy i barwnego korowodu palm prowadzonego muzyką orkiestr. Po uroczystym otwarciu drugiego dnia jarmarku, tradycyjnie odbyło się poczęstowanie wszystkich uczestników babeczkami wielkanocnymi. Następnie komisje konkursu przystąpiły do prac w kategoriach SUPER BABA, WYPIEKI WIELKANOCNE, PALMY i STOISKA GMINNE.

 

LAUREACI Z GMINY RESKO

W kategorii: POTRAWY WIELKANOCNE (w tym POTRAWY WYPIEKI KRESOWE) + NAPOJE komisja przyznała I miejsce Pani ANNIE SZYMAŃSKIEJ.

W kategorii: WIELKANOCNE STOISKA GMINNE nagrodę za najciekawsze stoisko wystawiennicze otrzymała GMINA RESKO. Stoisko zostało przygotowane przez Centrum Kultury w Resku wraz z Domem Pomocy Społecznej w Resku.

Resko24.pl/UM Resko

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x