Pin It

W całym województwie interweniowali ponad 50 razy, tylko na trenie powiatu łobeskiego 14 razy. Straż pożarna wyjeżdżała do pożarów i połamanych drzew.

Dzisiejsza, wietrzna pogoda na pewno nie pomagała strażakom, do tego dochodzi trwająca już od dłuższego czasu susza. Na terenie gminy Resko doszło do pożaru lasu pomiędzy Gardzinem i Starą Dobrzycą. Około godz. 15.50 do naszej redakcji zaczęły napływać pierwsze sygnały od naszych Czytelników. Pożar lasu gasiło kilka zastępów straży pożarnej i dwa samoloty gaśnicze typu Dromader. Do działań gaśniczych zadysponowano również cysternę z wodą z OSP Resko.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, silne podmuchy wiatru przewróciły drzewa na linie energetyczne. Prawdopodobnie to była przyczyna powstania dzisiejszego pożaru w okolicach Gardzina. W tej chwili jeszcze trwa dogaszanie rozgrzanej ściółki leśnej.

Jak nas dzisiaj poinformował mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy PSP w Łobzie, w godzinach przedpołudniowych do podobnego zdarzenia doszło w okolicach Świętoborca, gm. Łobez, tam również akcje gaśniczą wspomagał samolot Dromader.

W międzyczasie druhowie z OSP Resko usuwali drzewo zalegające na drodze w okolicach Luboradza, gm. Resko i gasili sadzę w kominie w Łagiewnikach. 

Aktualizacja, godz. 23.20

Zakończono działania gaśnicze terenów leśnych Gardzin - Stara Dobrzyca.

Poniżej relacje naszych Czytelników.

 

Pożar lasu Gardzin - Stara Dobrzyca, gm. Resko

Relacja filmowa:

Drzewo na drodze, Luboradz, gm. Resko

Pożar sadzy w kominie, Łagiewniki, gm. Resko

Resko24.pl, fot. Czytelnicy Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x