Pin It

W całym województwie interweniowali ponad 50 razy, tylko na trenie powiatu łobeskiego 14 razy. Straż pożarna wyjeżdżała do pożarów i połamanych drzew.

Dzisiejsza, wietrzna pogoda na pewno nie pomagała strażakom, do tego dochodzi trwająca już od dłuższego czasu susza. Na terenie gminy Resko doszło do pożaru lasu pomiędzy Gardzinem i Starą Dobrzycą. Około godz. 15.50 do naszej redakcji zaczęły napływać pierwsze sygnały od naszych Czytelników. Pożar lasu gasiło kilka zastępów straży pożarnej i dwa samoloty gaśnicze typu Dromader. Do działań gaśniczych zadysponowano również cysternę z wodą z OSP Resko.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, silne podmuchy wiatru przewróciły drzewa na linie energetyczne. Prawdopodobnie to była przyczyna powstania dzisiejszego pożaru w okolicach Gardzina. W tej chwili jeszcze trwa dogaszanie rozgrzanej ściółki leśnej.

Jak nas dzisiaj poinformował mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy PSP w Łobzie, w godzinach przedpołudniowych do podobnego zdarzenia doszło w okolicach Świętoborca, gm. Łobez, tam również akcje gaśniczą wspomagał samolot Dromader.

W międzyczasie druhowie z OSP Resko usuwali drzewo zalegające na drodze w okolicach Luboradza, gm. Resko i gasili sadzę w kominie w Łagiewnikach. 

Aktualizacja, godz. 23.20

Zakończono działania gaśnicze terenów leśnych Gardzin - Stara Dobrzyca.

Poniżej relacje naszych Czytelników.

 

Pożar lasu Gardzin - Stara Dobrzyca, gm. Resko

Relacja filmowa:

Drzewo na drodze, Luboradz, gm. Resko

Pożar sadzy w kominie, Łagiewniki, gm. Resko

Resko24.pl, fot. Czytelnicy Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x