Pin It

Samoloty gaśnicze, zastępy straży pożarnej i służba leśna walczyły z pożarem lasu w okolicach Smólska, gm. Resko.

Od początku roku mieliśmy w Polsce dwa razy więcej pożarów lasów, niż w tym samym czasie rok temu. W całej Polsce panuje susza. Deszcz prognozowany jest od soboty, ale hydrolodzy nie pozostawiają złudzeń: opady te będą zbyt słabe, aby rozwiązać problem suszy.Sytuacja jest zła. Łatwo o tragiczny finał nawet planowego i kontrolowanego wypalenia np. gałęzi. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, około godz. 11.30 zauważono pożar tuż przy poboczu drogi, być może ktoś rzucił niedopałek papierosa. Z danych leśników wynika, że w 90 proc. przyczyną pożarów lasów jest człowiek, a 40 proc. przypadków to umyślne podpalenia. Tylko 2-3 proc. pożarów w lasach powodują uderzenia piorunów.

Dzisiejszą akcje wspomagały samoloty gaśnicze Dromader, stacjonujące na lotnisku w Goleniowie. Z pożarem zmagały się zastępy straży pożarnej z JRG Łobez i OSP Resko oraz Służba Leśna. Po godz. 13 zakończono działania gaśnicze.

 

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x